Poisid peitsid varastatud kraami sambla alla (2)

Saaremaal Pihtla vallas juhtus möödunud nädalal kentsakas sündmus, mis võib rikkuda kahe perekonna vahelised suhted.

Oma suvilasse kevadtöid tegema sõitnud pere leidis 7. aprillil eest segipekstud maja. Lähemal uurimisel selgus, et lisaks laamendamisele oli kellegi kuri käsi minema viinud hulga tööriistu ja ka krossisõiduks kohandatud mootorratta Minsk 125.

Kohale kutsutud politsei kogus sündmuskohalt asitõendeid ning leidis ka esemeid, mis võisid kuuluda sissetungijatele. Esialgu loodeti DNA analüüsile, mis oleks viinud seadusesilmad pahategijateni kerge vaevaga, kuid enne sai politsei väärtuslikku lisainformatsiooni ning tabas seejärel kahtlusalused kiiresti. Selgus, et tegemist oli kahe alaealise noormehega, kellest üks oli vaid 13-aastane ja teine aasta vanem.

Kui poistele teatati, et DNA analüüs maksab kuni 10 000 krooni ja selle raha peavad süüdlased ise kinni maksma, olid ülestunnistused kiired tulema.
Nooremat poissi võib ees oodata vaid alaealiste komisjon, kuna kriminaalvastutusele teda vanuse tõttu võtta ei saa. Teine, vanem vennike, võiks aga teo eest saada rahalise karistuse või isegi kuni viis aastat vangistust.

Siiski, teadmiseks alla 14-aastastele: kuigi kriminaalkaristus jääb sel puhul olemata on alaealiste komisjonil võimalik noorpätid erikooli suunata, mis sarnaneb vangimajaga väga paljuski. Kusjuures, kuigi lapsevanemaid nende võsukeste tegude eest karistada ei saa, peavad nad sellegipoolest kinni maksma tekitatud kahju. 

Antud loo muudab keerulisemaks asjaolu, et politsei on avastanud ka teise süüteo ning liitnud selle sisu eelpool kirjeldatud suvilavargusega. Nimelt olevat poisid “külastanud” veel ühte naabertalu. Pikem uurimine ja suur närvikulu on mõlemal poolel veel ees.

Suvilast varastatud esemed, kaasaarvatud mootorratas, on omanikele tagastatud. Enamik pisemaid asju oli peidetud metsa, sambla alla.
Tulles aga tagasi loo alguse juurde, siis selgus, et üks vargahakatis oli kannatanud perekonna sugulane ning teine praktiliselt naabripoiss.
Mõtlematu tegu, mis viis politseiuurimiseni, ajas sassi kahe pere vahelised suhted ja kuigi noormees on lubanud tulla vabandust paluma, ei pruugita seda enam vastu võtta.

Ert Must

Print Friendly, PDF & Email