Maavalitsus Sõrve memoriaali rajamist ei rahasta

Saare maavalitsus soovitab Sõrve poolsaarele represseeritute mälestusmärki rajada soovival Eesti Natsismiohvrite Ühingul (ENÜ) teha koostööd Torgu vallaga. Organisatsiooni abipalvele vastas maavalitsus, et ei pea võimalikuks algatada memoriaali rajamiseks vajalikke protsesse ega hankida selleks ka rahalisi vahendeid.

ENÜ soovib rajada Sõrve poolsaarele memoriaali, mälestamaks sõrulasi, kes elasid aastatel 1939–1949 Vene ja Saksa okupatsiooni ajal üle traagilisi kannatusi. Memoriaali rahastamiseks ja abi saamiseks pöörduti ka Saare maavalitsuse poole.

Memoriaali rajamine on poliitiline otsus

Vastuseks saadetud kirjas teatas maavalitsus, et memoriaali rajamisel saavad nad abiks olla vaid oma võimaluste piires. Maavalitsuse peaspetsialist Leo Filippov tõi selgituseks argumendi, et taolise memoriaali puhul on tegu ikkagi poliitilise otsusega.

Maavalitsus ei ole aga poliitiline institutsioon ega saa seega tegeleda kohaliku omavalitsuse haldusalasse jäävate küsimustega. Lisaks avaldas Filippov arvamust, et kas on ikka vaja veel üht säärast memoriaali, kuna Sõrves on selleteemalisi mälestusmärke juba püstitatud.

Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest ütles Oma Saarele, et volikogus on memoriaali rajamise küsimust küll arutatud, kuid seisukohta ses suhtes võetud ei ole.

„Räägitud on kõikide osapooltega, kuid praeguse seisuga ei ole see vallasiseselt piisavalt positiivset vastukaja leidnud,” ütles Undrest.
„Kindlasti suheldakse veel kõikide osapooltega ja püütakse leida kõiki rahuldav lahendus,” märkis Torgu vallavolikogu esimees.

Print Friendly, PDF & Email