Koolitus lõppes, talgud tulekul

Möödunud nädalal lõppes Karalas koolitus “Elu on hoiak”, milles osalesid Karala, Atla, Leedri, Koki-Kotlandi seltsi liikmed. Koolituse viisid läbi lektorid Leonora ja Valdek Kraus ning Leonid Siniavski.

Raha koolituse läbiviimiseks saadi kohaliku omaalgatuse programmilt ja Lümanda vallalt. Saime teada, kuidas kujundada positiivseid harjumusi, teisi inimesi mõista ja nendega koostööd teha. Targemaks saime ka tööõiguse alal ning kuulsime ühistegevuse võimalustest maal. Koolituse käigus tegime teemale vastavaid harjutusi ja teste nii üksikult kui ka grupitööna. Viimasel õppusel osales Lümanda valla arendusspetsialist Katrin Trumann, kes rääkis koostatavast Lümanda valla üldplaneeringust.

23. juunil toimuvaks Karala küla IV kokkutulekuks on plaan koostada voldikud, kus oleks kajastatud küla ajalugu nii pildis kui sõnas. Raha voldikute tegemiseks on saadud Maaelu Arendamise Sihtasutuselt. Voldikud trükib kohalik suveelanik Tamur Madisson. Kellel on huvitavaid pilte Karala külaelu minevikust ja sündmustest, palume saata alla
kirjutanule.

Septembris 1927 avati Karalas uus koolimaja, kus asusid õppima ümbruskonna külade lapsed. Koolimaja enam ei ole, aga on inimesi, kes selles koolis kunagi õppinud. Tore oleks, kui küla kokkutulekust osavõtjad, kellel on mälestusi Karala koolis õppimise ajast, jagaksid neid teiste kokkutulekust osavõtjatega, sest tänavu möödub ju kooli avamisest 80 aastat.

23. aprillil kell 15 algavad aga talgud Roopa rannas talvise tormi poolt randa uhutud prahi koristamiseks. Külarahvale on appi lubanud tulla Saare maavalitsuse ja Lümanda vallavalitsuse töötajad. Osavõtjad saavad talgusuppi, teed ja kooki.

Helve Teern,
Karala

Print Friendly, PDF & Email