Ida-Saaremaa prügi veab OÜ Prügimees

Ida-Saaremaa jäätmeveo piirkonna prügivedaja konkursile laekus vaid üks pakkumine, mille esitas kohalik prügiveofirma Prügimees OÜ.

Ida-Saaremaa valdade jäätmemajandusprobleemidega tegeleva Maasi Jäätmehoolduse OÜ juhatuse esimees Ivar Ansper avaldas lootust, et OÜ Prügimees käivitab Ida-Saaremaal korraldatud jäätmeveo juuni alguseks. Sellesse piirkonda kuuluvad Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pöide ja Valjala vald. Pärast korraldatud prügiveo käivitamist muutub prügivedu elanikele tasuliseks.

Vastavalt jäätmeseadusele peavad valla organiseeritud korraldatud jäätmeveoga liituma kõik piirkonna elanikud. Nad loetakse automaatselt kogumissüsteemiga liitunuks, niipea kui omavalitsus on prügivedajaga lepingu sõlminud. Olenemata sellest, kas inimene ise on lepingule alla kirjutanud või mitte, esitatakse talle prügiveo eest arve.

Ivar Ansper ütles, et loodetavasti paigaldab Maasi Jäätmehoolduse OÜ juba sel kuul kuues vallas 40 valikkogumispunktist koosneva võrgustiku. Ühes punktis on kaks konteinerit, millest üks on paberi ja papi kogumiseks ning teine segapakendi (kartong, plast, metall, klaas) kogumiseks. Muhu, Leisi ja Orissaare vald saavad 8 vastuvõtupunkti, Pöide ja Valjala 6 ja Laimjala 4 punkti. „Eesmärk on teha jäätmete äraandmine võimalikult mugavaks,” lausus Ansper.

Print Friendly, PDF & Email