Soomlannast pensionär sõidab Kuressaares linnaliini (1)

Soomlannast pensionär sõidab Kuressaares linnaliini

 

Juba kaks nädalat töötab Kuressaare linnaliinidel bussijuhina Soomest Saaremaale elama asunud Sirkka-Liisa Pääkkönen (64).

Rohkem hooldekodude vabatahtliku abistajana tuntud Sirkka-Liisa Pääkkönen tunnistas, et tuli tööle igavusest. „Nägin kuulutust ja pakkusin ennast. Olen Soomes ennegi 20 aastat bussijuhina töötanud,” rääkis linnabussi roolis ebaharilikku pilti pakkuv Soome vanaproua.

Unistuste tööga rahul

Nüüdseks teist nädalat Harjumaa Liinide bussi rooli keerav soomlanna tunnistas, et teda ei hirmuta ei töö ega ka meeste seltskond. Naine on Soomes pikka aega töötanud nii bussijuhina kui ka õmblusmasinate parandajana.

Tema enda sõnul oli ta Soome esimene naissoost diplomeeritud õmblusmasinate remontija. Kuid bussijuhtimist peab ta oma unistuste kutsumuseks: „Kui olin nelja-aastane plika, siis teadsin juba, et tahan bussijuhiks saada.” Nüüdseks aastaid bussirooli keeranud daam on töötanud nii liinivedudel kui teinud ka tellimusreise. Eestis töötamisega naisel probleeme ei ole, kuna siin elamisluba on tal aastani 2010.

Rohkem tuntud kui heategija

Sirkka-Liisa Pääkkönen on nüüdseks Saaremaal elanud juba kaheksa aastat. Elukohaks Sõmera. Rohkem kui bussijuht ongi naine tuntud hooldekodude abistajana. Oma Soome kodulinnas Nurmesis asutas ta aastaid tagasi Saaremaa Hooldekodude Abistamise Ühingu, mis on aidanud peamiselt Sõmera ja Kogula hooldekodu, aga ka Kallemäe eriinternaatkooli.

Endise Sõmera hooldekodu direktori, praeguse abilinnapea Juhan Nemvaltsi sõnul on soomlanna näol tegemist väga heatahtliku ja abivalmis inimesega, tänu kellele tema juhitud asutus sai kõvasti kasu. Nemvalts esitas Pääkköse 2005. aastal ka Euroopa kodanikuhariduse aasta puhul antud vabatahtlike autasule, mille soomlanna ka sai. Koostööd maakonna hoolekandeasutustega jätkab Sirkka-Liisa praegugi.

Harjumaa Liinide Saaremaa osakonna juhataja Rain Pihlase sõnul on tegemist tubli töötaja ja teenindajaga. Praeguseks on peale Pääkköse Kuressaare bussiliinidel sõitmas vaid üks mittesaarlane.

Print Friendly, PDF & Email