Politsei ulatab õpetajatele abikäe

Käesoleval aastal on Kuressaare politseijaoskond käivitanud kohtumiste sari, et tutvustada õpetajatele Eestis kehtivat seadusandlust – et pedagoogid teaksid paremini oma õigusi. Samas antakse soovitusi, kuidas toime tulla probleemsete õpilastega.

Kuressaare politseijaoskonnas alaealiste küsimustega tegelev vanemkonstaabel Maret Metsmaa ütles, et politsei eesmärgiks pole pedagoogide koolitunnist väljatõrjumine.

„Tundide andmiseks pole me vist võimelised ja kui õpetaja end õpilaste ees koolitunnis kehtestada ei suuda, siis on see ikkagi tema probleem,” märkis ta. „Mida me saame teha, on selgitada Eestis kehtivat seadusandlust ja ka seda, mida saab õpetaja ette võtta probleemsete lastega, millisest hetkest alates võib õpetaja ja õpilase suhtlemisse sekkuda politsei.” Selles seisnebki politsei korraldatud ürituste sarja peamine eesmärk.

Maret Metsmaa sõnul teavad tänapäeva õpilased väga hästi oma õigusi, kuid mitte nii hästi kohustusi. „Kui õpetaja on õpilasele tunnis midagi teinud, mis väljub seaduse raamest, siis reeglina kiirustatakse kohe politseile avaldust kirjutama,” rääkis ta.

„Kuid tihti on esinenud juhtumeid, kus ärritunud õpilane ütleb õpetaja aadressil teiste kuuldes solvanguid ja samas ta ei teadvusta, et tegemist avaliku korra rikkumisega.”

Varem on Kuressaare politseijaoskond samateemalisi vestlusi („Kool kui avalik koht”) korraldanud Saare maakonna õpilastega. „Nüüd soovime probleemi arutada ka õpetajatega,” lausus Metsmaa.

Print Friendly, PDF & Email