„Metssiga” järgmisel aastal uues kuues

„Metssiga” järgmisel aastal uues kuues

 

14. rahvusvaheline kahepäevane orienteerumisvõistlus Metssiga oli selles formaadis viimane võistlus.

Nii nagu kõik eelmised Metssea võistlused läks ka selle aasta oma hästi korda. Küll aga on korraldajad juba mitu aastat mõlgutanud mõtteid võistluse lõpetamisest. 14 aastat on päris pikk aeg ning igal aastal peaks võistlus toimuma uuel orienteerumismaastikul. Saaremaal on sobivaid maastikke vähe, millest enamik on ka kaardistatud. Ka viimane Metssiga toimus nn Dejevo kaardil juba kolmandat korda.

Võistlus on saanud populaarseks eriti soomlaste ja lätlaste hulgas ning läbi selle oleme saanud juurde palju sõpru ja tuttavaid. Võistluse lõpetamisel pidasime meeles neid inimesi, kes on käinud Saaremaal võistlemas viis aastat või enamgi ning tegid seda ka tänavu. Nii on soomlane Kari Hovi olnud osalejate kirjas kõigil 14 võistlusel. Üle 10 korra on osalenud Ruta Zepa, Ritva Mononen, Raivo Pellja, Paul Poopuu, Olavi Heinonen. Peale nende oli tänavu stardis selliseid osalejaid, kes on Metsseal käinud üle 5 korra, koguni 25.

Orienteerumisklubi tugev ning teovõimeline seltskond on aga otsustanud, et järgmisel aastal korraldatakse suur-üritus taas Saaremaal, ent uues formaadis ja teisel ajal. Ilmselt jääb aga nimeks endiselt Metssiga, kuna see elukas on Saaremaa orienteerumisklubi vapiloom olnud klubi loomisest peale.

Elevust tekitas seegi kord H70 klassi võitja, teadusemees Helsingi ülikoolist Kasi Servo.Ta on osalenud Metssea võistlusel 5 korda ning alati kohale sõitnud jalgrattaga. Nii ka tänavu. Sel aastal tegi ta oma teekonna lühemaks, sõites Tallinnast Riisipereni rongiga.

Hiidlane Toomas Mast, kes võitis põhiklassis 2. koha, tuli esimesel võistluspäeval finišisse metsast leitud hirvesarvega. Ilus auhind pooltel võistlustest osalenule.

Saaremaa orienteerumisklubi tänab kõiki abimehi ja klubiliikmeid ning toetuse eest Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi, Eesti Kultuurkapitali, Saare maavalitsust ja Kuressaare linnavalitsust. Õige pea jätkame orienteerumisneljapäevakutega. Ootame kõiki kaunisse loodusse kevadet nautima ja sporti tegema.

Saaremaa
Orienteerumisklubi

Print Friendly, PDF & Email