Saare Mööblilt maailma uudistoode (1)

Saare Mööblilt maailma uudistoode

 

Leisi vallas tegutsev mööblifirma Saare Mööbel OÜ hakkab esimesena maailmas tootma kingakuivatusriiuleid.

„Oleme välja arendanud uue toote, millega sügisel tahame edukalt turule tulla,” ütles Saare Mööbli juhatuse esimees Ivar Suurkivi (pildil). Elektrilise kütteelemendiga varustatud kingakuivatusriiul on terves maailmas uudistoode, mis on välja arendatud Ivar Suurkivi idee järgi. Põrandakütte põhimõttel töötav riiul on funktsionaalne mööbliese, mida saab jalanõude kuivatamiseks paigutada korteris suvalisse kohta. Toote sloganiks on „Sinu jalanõude soe sõber”.

Ivar Suurkivi ütles, et uus toode on mõeldud kasutamiseks eelkõige niiske kliimaga maades, kus pool aastast valitseb piltlikult öeldes halb suusailm. Praegu on olemas kokkulepped toote turustamiseks Soome ja Rootsi, edasi liigutakse Taani, Norra, Inglismaa ja Iirimaa kaubandusvõrku.

Lisaks ehitusmarketitele hakatakse toodet pakkuma ka arhitektide ja suurte ehitusfirmade kaudu, kes tegelevad turismi- ja suusahotellide ehitamisega.
Praegu valmistab 27 töötajaga Saare Mööbel põhiliselt kasepuidust mööblijalgu ja lõikelaudu, tehtud on ka köögimööblit jms.

Peatselt hakatakse tootma siseuksi. Sügiseks plaanib ettevõte suurendada töötajate arvu 40-ni. Uusi töötajaid hakatakse otsima Kuressaarest, kindlasti võetakse ühendust tegevust lõpetava kitlivabriku Peleriin Medical töölistega, kellel on liinitöö kogemus. „See kogemus ja oskus ei sünni päevapealt ja väga paljud inimesed sellele tööle ei sobi,” selgitas Suurkivi. Tema sõnul kaalutakse linnast käivatele inimestele pakkuda võimalust käia tööl neli korda nädalas kümnetunnise tööpäevaga.

Saare Mööbel OÜ tegutseb pankrotistunud firmale Enso Mööbel kuulunud hoonetes Veski külas.

Print Friendly, PDF & Email