Kuressaare gümnaasium sai miljonikroonise talveaia

Kuressaare gümnaasium sai miljonikroonise talveaia

 

Neljapäeval avati Kuressaare gümnaasiumis talveaed. Enne avamisüritust korraldas 10.D klass kampaania, mille käigus tõid õpilased talveaia jaoks etteantud nimekirja alusel kokku erinevaid taimi.

„Mõte oli, et iga klass võiks tuua kooli oma taime, mida nad ka pärast koolilõpetamist saaksid vaatama tulla,” selgitas ettevõtmise eestvedaja Maarja-Linda Põld, kelle sõnul tõid oma taime talveaeda 31 klassi 37-st.
Lisaks õpilastele on talveaia roheluse eest hoolt kandnud kooli huvijuht Anneli Meisterson, Tema sõnul külvati talveaeda kõigepealt muru, esimeseks asukaks sai aga havisaba.

„Siit saavad kõik meie õpetajad, õpilased ja töötajad külmal talveajal energiat,” põhjendas Meisterson aia vajalikkust. See on koht, kuhu õpilane saab vahetunnil tulla ja siin puhata, ilus paik hea õhu ja mõnusa loodusliku keskkonnaga, lisas Maarja-Linda Põld.

Majandusjuhataja Külli Männi ja pearaamatupidaja Siiri Kaasiku avasõnavõtust jäi kõlama soov, et tänu talveaiale suureneks õpilaste botaanikahuvi.

Siiri Kaasiku sõnul käis talveaia idee juba aastaid tagasi välja direktor Toomas Takkis, kuid raha selle mõtte teostamiseks tekkis alles eelmisel aastal, kui pinnaseprobleemide tõttu ei saanud kooli keldrisse ehitada uut jõu- ja võimlemissaali. Sealt üle jäänud rahast kasutati talveaia rajamiseks ligi miljon krooni.

Kuressaare linnavalitsuse poolt tervitas kooliperet abilinnapea Argo Kirss, kelle sõnul ei ole talveaed koolis liigne priiskamine, vaid norm, mille poole peaksid püüdlema kõik koolid. „Te väärite sellist õpikeskkonda,” oli Kirsi sõnum kooliperele.

Lindi lõikasid läbi Argo Kirss, kooli töötajate esindajana Külli Mänd ja õpilaste esindaja Maarja-Linda Põld. Muusikalist vaheldust pakkus akordionil Riho Arva.

Kogu avamisürituse planeerisid ja viisid läbi 10.D klassi õpilased koos klassijuhataja Merike Kiviloga.

Print Friendly, PDF & Email