Saikla põlengul töötas seitse pritsumeeste brigaadi

Saikla põlengul töötas seitse pritsumeeste brigaadi

 

Eile varahommikul sai päästeamet teate tulekahjust Orissaare vallas Saikla külas, kus leekides oli puidutöökoda. Sündmuspaigale sõitis seitse tuletõrjemasinat.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütles Oma Saarele, et teade tulekahjust saabus päästeameti korrapidajale kell 7.57 ja et päästjate kohale jõudes oli puidutöökoja katusest leek väljas. „Kuna tegemist oli ikkagi puidutöökojaga, mille vahetus läheduses asus viilhall ja mitu kõrvalhoonet, siis sõitis sündmuspaigale seitse tuletõrjemasinat Orissaarest, Leisist ja Kuressaarest,” rääkis Saaremets. „Tänu tuletõrje-brigaadide suurele arvule õnnestus olukord juba kella 8.52ks kontrolli alla saada ja põleng kõrvalhoonetele ei levinud.”

Saaremetsa sõnul sai kannatada hoone eterniidist katusepind ja vahelagedesse tekkisid põlemisaugud. „Majas asunud tootmisruumidesse tuli ei jõudnud, kuid vee- ja suitsukahjustusi said seal asunud tootmisseadmed,” ütles Viktor Saaremets.

Küsimusele, mis võis tulekahju põhjuseks olla, vastas Saaremets, et ta ei hakka selle üle spekuleerima. „Sündmuspaigal käisid eksperdid ja eks nemad langetavad siin lõpliku otsuse,” ütles ta. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse hoone katusepiirkonnast.

Saikla külas asuv puidutöökoda kuulub OÜle Novara.
Puidutööstuse omaniku Hasso Sõnajala sõnul on kahju esialgu raske hinnata, aga masinad on alles ja suurim on veekahjustus. “Tulest jäid siseruumid puutumata, põles ainult katus,” ütles ta.

Valmistoodangut tuli ei puutunud, pooleliolevad detailid said osaliselt kannatada. Omaniku hinnangul pilt väga hull ei ole – koristustööd on poole peal. Sõnajalg kiitis firma töötajaid, kes abistasid koristustöödel. “Hiljemalt tuleva nädala alguseks on selge, mis edasi saab,” ütles ta.

Print Friendly, PDF & Email