Ruhnu saar saab täna endale uue karu

Ruhnu saar saab täna endale uue karu

 

Eile andis lõunanaabrite lätlaste kommivabrik Laima Tallinnas Ruhnu vallavanemale Aare Sünterile üle 36-kilose šokolaadikaru meenutamaks eelmisel aastal paljude meeli ärevil hoidnud Ruhnu karu rännakuid Läti ja Eesti vahel. Täna jõuab mõmmik Ruhnu saarele.

Šokolaadikaru kaalub 36 kilogrammi ning ei kujuta erinevalt eelmisel aastal Ruhnus peatunud karust saarerahvale mingit ohtu. Kuna sel kevadel pole veel alustatud Pärnu ja Ruhnu vahelise laevaliiklusega, ootab mõmmikut ees lennusõit.

„Esialgu paigutame karu rahvamajja, seal on teda hea uudistada nii saarerahval kui külalistel,” tutvustas Ruhnu vallavanem plaane karuga. „Ära süüa jõuab selle magusa kingituse ju alati!”

Laima šokolaadimeistrite sõnul kulus karu valmistamiseks neli päeva ning õigel temperatuuril hoides säilib see söögikõlbulikuna vähemalt poolteist aastat.

Laima turundusdirektor Dace Mende sõnul tekkis kommivabrikul idee Ruhnu karust väiksem ja magusam koopia teha seepärast, et olgugi tegu harukordse juhtumiga, tekitas mullu suvel saarele sattunud metsloom kohalikes elanikes siiski hirmu ning uudis mõmmikust püsis päris kaua meediakanalite peauudistes. „Šokolaad teatavasti lõõgastab ja parandab tuju. Loodetavasti mõjub meie kingitus samamoodi ning Ruhnu
elanikud ei pea enam karusid kartma. Vähemalt mitte seda ühte, mis nüüdsest nende saarele kuulub.”

Esimesed märgid eelmisel aastal Lätist Ruhnu saarele rännanud karust pärinevad 11. aprillist, kui Liivi lahel sõitnud kalalaeva meeskond märkas enda suureks üllatuseks jääpangal triivivat pruunkaru. Kiirelt käivitunud piirivalveameti päästeoperatsioon karu veest väljatoomiseks tulemusi ei andnud, ning seda suurem oli saareelanike üllatus, kui karu jõudis siiski Ruhnu ning jättis seal oma kohalolust aeg-ajalt selgeid märke maha.

Spetsialistide hinnangul ligi 37-kilomeetrise vahemaa läbinud karu hoidis saarerahvast kuid ärevuses, ent kadus sama ootamatult kui saabuski. Suure tõenäosusega ujus karu Lätti tagasi eelmise aasta suve lõpus ning müttab täna Kuramaa metsades.

Print Friendly, PDF & Email