Maavanem külastas Leisi valda

Maavanem külastas Leisi valda

 

Eile Leisi valda külastanud Saare maavanem Toomas Kasemaa arutas võõrustajatega Leisi keskkooli kapitaalremonti ja rannamaantee mustkatte alla viimist.

„Põhilised probleemid, millega vald üksi hakkama ei saa, on keskkooli kapitaalremont ja rannamaantee mustkatte alla viimine,” ütles Leisi vallavanem Ludvig Mõtlep.

Leisi keskkooli renoveerimine läheb maksma vähemalt 30 miljonit krooni, mis loodetakse saada KOIT kava alt. Maavalitsuse esindus kinnitas, et praeguse seisuga on Leisi keskkooli hoone maakonnas haridusobjektide reas esimene, mille renoveerimiseks KOIT kava raames toetust küsitakse.

Möödunud aastal sai mustkatte alla rannamaantee lõik Orissaare ja Leisi vahel, kuid vald soovib, et mustkatte saaks ka Leisi–Mustjala vaheline lõik. Kohtumisel selgus, et praeguse seisuga on kindel vaid Parasmetsa–Metsküla vahelise 7 km pikkuse lõigu pindamine 2009. aastal. Kaugema tuleviku suhtes info puudub.

Arutades Leisi bensiinitankla rajamise küsimust, pakkus maavanem taaskord välja idee taotleda kütusetankla keskkonnanõuete täitmiseks raha Keskkonnainvesteeringute Keskuselt. Tankla operaatori leidmiseks kuulutavad maavalitsus ja Leisi vald välja konkursi, mille võitja saab KIKilt toetust tankla ehitamisega kaasnevate keskkonnanõuete täitmiseks. „Samadel tingimustel võib tulla tankla ka Sõrve kanti ja Mustjala–Kihelkonna kanti, kus tanklad on turutõrgete tõttu kadunud,” ütles Toomas Kasemaa.

Kohtumisel tuli jutuks ka kuut valda läbiva kaugbussiliini nr 703 käigushoidmine, mis teiste hulgas läbib Leisi valda. Bussifirma GO Bus on lubanud liini oluliselt kärpida, kuivõrd selle tasuvus on firma väitel olematu. Liini käigushoidmiseks soovib firma valdadelt dotatsiooni 43 000 krooni. Vallad omakorda soovivad liini käigushoidmiseks tuge maavalitsuselt.

Toomas Kasemaa pakkus välja variandi käsitleda nimetatud liini tulevikus maakonnasisese liinina, mille käigushoidmist hakkab riigihanke kaudu eraldi lepinguga doteerima majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Seni aga jätkavad vallad liini käigushoidmist oma eelarvest.

Maavanem Toomas Kasemaa ja maavalitsuse struktuuriüksuste juhatajate väljasõidul Leisi valda järgnes arutelule vallavalitsuses OÜ Saare Mööbel tootmistsehhi ja Leisi keskkooli külastus. Tutvuti ka Laugu võrgutsehhi, Oitme matkamaja ning Pärsama hooldekodu ja lasteaia tegevusega.

Print Friendly, PDF & Email