Saarte Teedevalitsus läheb erastamisele (6)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on alustanud ettevalmistusi Saarte Teedevalitsuse teehoolde erastamiseks.

Teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo ütles Oma Saarele, et poliitiline otsus Saarte Teedevalitsuse erastamiseks puudub, kuid ettevalmistused juba käivad.

Erastamisele lähevad hooldetööd, teehooldusmasinad ja hooldusosakonna kinnisvara. Erastamise üheks tingimuseks saab kindlasti teemeistrite töökohtade säilitamine, ütles Kollo, kelle hinnangul kulub erastamise läbiviimiseks ilmselt 2-3 aastat.

Saarte Teedevalitsusele kui riigiasutusele jääb pärast teehoolde erastamist hooldustööde tellija ja kontrolli funktsioon. Alles jäävad ainult insenertehnilised töötajad, mõned koristajad ja osa kontorihoonest, lausus Kollo.

Pärast erastamist hakkab riik tellima Saaremaa riigiteede hooldamiseks töid eraettevõtjatelt. Hooldelepingud sõlmitakse seitsmeks, edaspidi võib-olla ka kümneks aastaks, rääkis Kollo.„Riik ei pea ise hooldustöid tegema ja selle jaoks seltskonda üleval pidama. Riigi ülesanne on töid tellida ja organiseerida,” märkis Saarte Teedevalitsuse juhataja. Teehoolde võimaliku hinna ja huviliste üle ei soostunud Kollo spekuleerima.

Tänaseks on teehoolde erastamine toimunud juba kümnes maakonnas.

Print Friendly, PDF & Email