Saarlased ja hiidlased tegid koos teatrit

Saarlased ja hiidlased tegid koos teatrit

 

Nädalavahetusel võõrustasid Hiiumaa teatritegijad SA Kuressaare Teater lastenäidendi „Sina minu jaoks” truppi. Laupäeval mängisid saarlased Kärdla ja pühapäeval Käina publikule.

Hiidlastele viisid külakosti Aare Heiberg, Merike Meriloo, Urmas Lehtsalu, Tõnis Kipper, Mait Merivald, Ellen Šefer, Aime Käen, Laivi Koppel ja Ahto Matt.

Teatrikuu vahva lõpushow peeti koos hiidlastega maha laupäeva õhtul Käina kultuurimajas.

Lavastaja Tõnis Kipperi sõnul oli hiidlaste huvi lastenäidendi vastu parasjagu piisav. „Ilusa ilmaga inimesi katuse alla nii väga ei meelita. Meie jäime rahule. Vaatajaile meeldis,” kommenteeris Kipper.

Kahe saare harrastusteatrite näitlejate ja lavastajate teatrialast mõttevahetust vürtsitasid nii hiidlased kui ka saarlased teatraalsete kelmikate vahepaladega ning katkenditega uudislavastustest.
„Kogu selle ettevõtmise eestvedaja oli Hiiumaa mees Koit Randus. Leiti, et selline kokkusaamine oli väga vajalik. Üldpilt naabersaare teatrielust ja Hiiumaast jäi positiivne,” kiitis Kipper hiidlasi.

Saarlaste erilised tänusõnad pälvisid lahke vastuvõtu eest Käina vallavalitsuse ametnikud. Teatritegijad astusid sisse ka poetess Ave Alavainu juurde Kärdlas ja tutvusid tema kunstikoguga.

„Sina minu jaoks” trupi reis Hiiumaale oli lausa ajaloolise tähtsusega, kuna tegemist oli SA Kuressaare Teater esimese taolise väljasõiduga.
Lasteetendus „Sina minu jaoks” on SAle Kuressaare Teater viies lavastus. Esmakordselt astusid näitlejad selle teatri egiidi all publiku ette 2005. aasta augustis Kuressaare piiskopilinnuse Buxhoevdeni saalis Tõnis Kipperi lavastusega „Lõvi talvel.”

Praegu on Tõnis Kipperil ettevalmistamisel kaks lavatükki. 23. aprilliks peaks lavaküpseks saama John Murelli „Mälu”. Seda mängitakse Kuressaare linnateatri mustas saalis ja juunikuus esietendub Suure Tõllu puhkekülas Lydia Koidula näidend „Kosjaviinad”.

Print Friendly, PDF & Email