Saarlased edukad kergejõustikus

Saaremaa kergejõustiklased tegid hea võistluse Haapsalus, kus toimusid Eesti talvised meistrivõistlused pikkades heidetes. Hooaja esimeselt välisvõistluselt naaseti viie medaliga.

Positiivselt üllatas kergejõustikuklubi Saare noorsportlane Linda Treiel Lisaks neiu oma vanuse, A-klassi, odaviskele tuli talle meistritiitel ka naiste odaviskes: 15-aastane neiu viskas 600-grammise odaga 43.91. Suvistele noorte maailmameistrivõistlustele oleks viinud üheksa sentimeetrit parem tulemus.

Esimest aastat A-klassis võistlev Treiel viskas kohe esimesel võistlusel 500-grammise odaga uue maakonna rekordi. Tulemuseks kirjutati 47.11. Eesti rekord samas vanuseklassis on vaid meeter ja kuus sentimeetrit enam.

Lisaks odaviskemedalitele tuli Treielile ka A-klassi kettaheite hõbe 33.42-ga.
Treielile lisaks tegi eduka võistluse ka Villu Vahter, kes võitis A-klassi odaviskes hõbemedali 55.45-ga. A-klassi tütarlaste vasaraheite pronksi kindlustas endale viimase katsega heidetud 31.47-ga Kadri Paat.

Juuniorite vanuseklassis oli Tiit Juulik odaviskes kuues tulemusega 43.34. Meeste vasaraheites sai Genro Paas 5. koha nii kettaheites kui ka vasaraheites. Tulemused on vastavalt 41.35 ja 47.07.

Print Friendly, PDF & Email