Rajatav Lümanda muuseum jäi Mälgu esemetest ilma

Lümanda vald ei saanud Tallinna linnalt enda valdusesse August Mälgule kuulnud esemeid. Tallinna Kultuuriväärtuste ameti osakonna juhataja Ene Vohu sõnul ei antud Mälgule kuulunud Lagle talust pärit esemeid Lümanda vallale, kuna see on seotud liiga paljude protseduurinõudmistega. Esemeid on lihtsam liigutada omavalitsuse siseselt.

August Mälgu esemed lähevad Keskraamatukogu valdusesse ning Haabersti haruraamatukogu teenindussaali kujundatakse kirjanikule pühendatud nurk, tutvustas Vohu.

Ene Vohu andis mõista, et edaspidine koostöö Lümanda vallaga on võimalik. „Näituste korraldamine, eksponaatide vahetamine,” tõi Vohu näiteid, kuidas Mälgu vara ka saarlaste juurde jõuaks.

Lümanda vallavanema Toivo Vaigu sõnul ei peata Mälgu esemetest ilmajäämine valla koduloomuuseumi rajamist. „Sel aastal tahame muuseumi asutada, korda saada sellega seotud paberimajanduse,” rääkis Vaik ning lisas, et muuseumi põhikirja projekt on olemas ning esitatud tutvumiseks ja täiendamiseks valla kultuuri- ja hariduskomisjoni liikmetele.

Möödunud nädalal tutvus Toivo Vaik Muhu muuseumi tööga. „Tahtsin näha, kuidas tegutseb üks munitsipaalomandis olev muuseum,” põhjendas Vaik.
Lümanda valla muuseum plaanitakse rajada vana vallamaja hoonesse. Tutvustama hakatakse omakandi tublisid inimesi ning piirkonna aja-
lugu.

Print Friendly, PDF & Email