Pinksimängjatel nüüd oma kahur

Pinksimängjatel nüüd oma kahur

 

Lauatenniseklubi Tops soetas endale ligi 20 000 krooni maksva pallikahuri. Aparaat, mis annab mängijale palle ette, osteti eelkõige noori silmas pidades.

Juba kuus aastat noorte pinksimängijate treenimisega tegelenud LTK Tops muretses firma Butterfly pallikahuri, et treeneril oleks parem õpilasele näpunäiteid jagada. „Kui kaks algajat vastamisi mängivad, ei püsi pall kaua mängus ja tehnikat lihvida ei saa. Kui treener ise vastu mängib, siis jälle ei saa hästi õpetada. Seega on kahur hea abivahend,” rääkis klubi eestvedaja Gunnar Usin.

Kahurit on võimalik reguleerida vastavalt vajadusele. Muuta saab kõike: palli suunda, kiirust, erinevaid vinte jne. Tagasilöödud pallid kogunevad kahuri ümber tõmmatud võrku, kust nad uuesti mängu pannakse. Harjutajal tuleb vaid palli tabada ja lüüa. Kahurit proovides veendus ka ajakirjanik, et kui järjepidevalt ühte ja samasse kohta tulevat palli lüüa proovida, tunneb mõne aja pärast, et löök tuleb juba paremini välja. Samas saab kahurit kasutada ka kahekesi. Võimalik on panna kahur palle lööma vaheldumisi erinevatesse äärtesse.

Usina sõnul oli kahuri ostmisel eeskujuks Valgu Lauatenniseklubi Pingo. Klubi kasutab sama kahurit juba mitu aastat. „Tegelikult oli meil ka eelnevalt kasutusel üks päevinäinud lauatenniserobot, kuid see kasutas väiksemaid palle ja oli oma aja juba ära elanud. Nimelt aastal 2002 võeti Rahvusvahelise Lauatenniseföderatsiooni (ITTF) otsusel kasutusele 40 mm läbimõõduga pallid, kuid vana kahur töötas 38 mm pallidega ja neid ei olnud enam kuskilt võtta.”

Kuna kahur on suhteliselt uus, soetati alles jaanuaris, on Usina sõnul suuri kokkuvõtteid kahuriostu kasulikkusest veel vara teha. Kuid kindlasti on tema arvates algajate mäng tänu sellele paranenud.

Kahuri ostmiseks hankis LTK Tops raha Eesti Kultuurkapitalist, Hasartmängumaksu Nõukogust ja Kuressaare linnavalitsusest. Samuti pandi mängu ka summa klubi oma rahast.

Print Friendly, PDF & Email