Naiskodukaitse valib Saare maakonna aasta ema

Saaremaa naiskodukaitsjad on otsustanud valida aasta ema. Sedalaadi üritus saab toimuma Saare maakonnas esimest korda.

Konkursi statuudi järgi peab Saare maakonna aasta ema olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on kantud rahvastikuregistris Saare maakonna elanike hulka. Aasta ema, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed).

Mõtte algataja, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaise Rita Loeli sõnul tekkis aasta ema valimise idee sellest, et Saaremaal on igal aastal valitud aasta naist, aga igal kevadel emadepäeva paiku, kui valitakse üle-eestilist aasta ema, tekib kurblik tunne, et miks Saaremaal seda ei tehta.

„Nii otsustasimegi ise seda üritust korraldama hakata,” ütles Loel, kelle sõnul võib paljudel tekkida küsimus, miks on aasta ema valimise eestvedaja Naiskodukaitse, mis on Kaitseliidu eriorganisatsioon ja peaks just nagu tegelema rohkem militaarsete asjadega. „NATO hindab nelja julgeoleku aspekti hulgas ka riikide demograafilist olukorda, seega tuleb rahva kestmajäämiseks perekonda palju enam väärtustada, kui seda siiani on tehtud,” selgitas Loel, kes ise on nelja lapse ema.

Ringkonna esinaine rõõmustas selle üle, et üritusele on leitud palju toetajaid. „Kui alguses arvasime, et me peame oma nappide vahendite tõttu kõik ise tegema, siis nüüd tundub, et saame aasta emale korraldada väärilise tänuürituse,” rääkis Loel. Tema sõnul on auhinnad aasta ema väärilised. Ühe kingitusena avalikustas Loel kodutütarde ja naiskodukaitsjate ühistööna tehtavat lapitekki.

Maakonna aasta ema valimise patroon on Dagmar Mattiisen, kes oli Eesti Naiskodukaitse esimene esinaine pärast organisatsiooni taastamist üheksakümnendate alguses.

Aasta ema konkursile võivad kandidaate esitada nii omavalitsused, asutused-ettevõtted kui ka kodanikud. Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb saata 21. aprilliks aadressile Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Väljaku tn 5, Kuressaare 93811, märgusõnaga: Aasta ema. Saare maakonna aasta ema tänuüritus on vahetult enne emadepäeva, 11. mail kell 16 Kuressaare raekojas, kus tunnuskirja on lubanud üle andma tulla maavanem Toomas Kasemaa.

Sügisel, enne isadepäeva, on naiskodukaitsjatel plaanis valida ka aasta isa.

Print Friendly, PDF & Email