Kuressaare lennujaamal valmis uus reisiterminal

Äsjavalminud Kuressaare lennujaama reisiterminali laiendus (pildil) loob reisijatele avaramad ootetingimused ning võimaldab kasutusele võtta kaasaegsed julgestusvahendid.

Kuressaare Lennujaam AS juhatuse esimees Mati Tang ütles Oma Saarele, et esmakordselt võetakse kohalikus lennujaamas kasutusele pagasi konveierisüsteem, mis toimetab pagasi registreerimislaua juurest pagasiruumi, kust see käruga lennukisse viiakse. Enam ei puutu terminalis kokku saabuvad ja lahkuvad reisijad.

Lennujaama uus terminal on arvestuslikult mõeldud korraga ühe 70-kohalise lennuki teenindamiseks, ent terminal saab hakkama ka 100 kuni 150-kohalise lennuki teenindamisega.

Ehituse käigus laienes reisiterminal 400 ruutmeetrilt 1000 ruutmeetrile, laiendus läks maksma umbes 17 miljonit krooni.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles, et kui varem oli meie lennujaam pigem üks vaatlustorm, siis nüüd on tegemist ühele väikelinnale igati sobiva lennuterminaliga.

Terminali laiendamine on osa EL toel Kuressaare lennujaamas läbiviidavatest projektidest, mille tulemusel paraneb lennujaama infrastruktuur ja lennuohutus. Mati Tang ütles, et peatselt algab lennuraja pikendmaise projekteerimine, kavas on muretseda erinevaid seadmeid ja tehnikat. Näiteks järgmisel nädalal peaks saabuma õhusõidukite jäätumistõrje masin.

Sel suvel seisvad ehitustööd ees ka Ruhnu lennujaamas, kus laiendatakse terminali, soetatakse hooldetehnikat ja ehitada angaar hooldetehnika jaoks.

Print Friendly, PDF & Email