Krimi

„Rullnokkade kangelasteod”. 31. märtsi päeval registreeriti politseis teade, et Kuressaare linnas Piiri tänavalt on varastatud sõiduauto Chevrolet. Tegelikult varastati auto juba öösel ja vargad olid sellega jõudnud teha mitu avariid.

Kell 1.00 laekus politseile teade, et Niidu tänava Selveri-poolses otsas on nimetatud sõiduauto sõitnud otsa neljale seisvale autole. Veidi hiljem põhjustas sama masin liiklusõnnetuse Saaremaa kaubamaja parklas, kus sõitis vastu tänavavalgustusposti.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et pärast teist liiklusõnnetust olevat rahvas palju kurja tekitanud auto juurest jooksma pistnud. “Juhtumi asjaolude selgitamiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust,” ütles Allik, kelle sõnul on selle looga seotud isikud politseile enamvähem teada.

Kolm kokkupõrget loomadega

Nädalavahetusel registreeriti politseis kolm liiklusõnnetust, mille põhjustajaks oli ootamatult sõiduteele hüpanud metsloom.
30. märtsil kell 22.59 hüppas Kuressaare-Kihelkonna maantee 3. kilomeetril sõiduautole ette põder. Loom sai õnnetuses surma ja autol on tehnilised vigastused.

31. märtsi hommikul teatati, et Lümanda valla Liiva külas on sõiduautole ette hüpanud metskits. Samal päeval umbes kell 11 laekus teade, et Võhma maanteel on sõiduauto metskitsega kokku põrganud. Mõlemal juhul sai metsloom surma.

30. märtsil teatati kulupõlengust Kuressaares Selveri kaupluse lähistel. Päästeameti teatel oli kulupõlengu suuruseks kolm ruutmeetrit. Kulupõlengu käigus sai põletushaavu meesterahvas, kes läks vabatahtlikult põlengut kustutama. Mees toimetati kiirabiga haiglasse.

Nädalavahetusel tabas Saare politsei kolm joobes alaealist ja kaks joobes sõidukijuhti.

Meesterahvas leiti surnuna

Reede varahommikul leiti Valjala vallas oma kodu lähedal surnuna 71-aastane meesterahvas.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabel Hillar Peegel ütles, et meesterahvast nähti viimati kodust lahkumas esmaspäeval umbes kell 14. Neljapäeva pärastlõunal käivitati aktiivsemad otsingud, mille käigus kasutati ka politseikoera abi. Need aga tulemusi ei andnud.

„Reede hommikul oli meil kavas otsinguid uuesti alustada, selleks palusime abi isegi kaitseliidult ja piirivalvelt,” rääkis Peegel, „kuid vahetult enne otsingute taasalustamist saabus teade, et naabrimees oli leidnud kadunud meesterahva surnukeha.”

Surnukeha leiti u 400-500 meetri kaugusel oma kodukohast. Surnukehal puudusid välised vägivallatundemärgid. Surma lõpliku põhjuse selgitab ekspertiis.

Print Friendly, PDF & Email