Esimene naiste lauamängumeister selgunud

Läinud laupäeval toimusid LTK Tops mänguruumides esmakordselt maakonna meistrivõistlused naiste lauamängude mitmevõistluses.

Kuna ala on vägagi nõudlik ja eeldab, et võistlejad oleksid mitmekülgse ettevalmistusega, siis võiski arvata, et uusi naismängijaid ehk naisi “metsast” me esimestel meistrivõistlustel ei näe. Tegelikult on tänu Laimjala, Mustjala ja Valjala spordiaktivistide tööle just viimastel aastatel ala juurde tulnud tublisid spordipoisse ja -tüdrukuid.

Siiani on Topsi endagi naised võistelnud meestega koos ja võidelnud nii mõnelgi aastal välja koha finaalturniiril ehk kuulunud maakonna kaheksa parema mitmevõistleja hulka. Rääkimata muidugi sellest, et kaks klubi naist (Tiia Müürisepp ja Siisike Lehtsi) on tulnud viimasel viiel aastal kordamööda vabariigi individuaalseks meistriks.

Selliselt lähtepositsioonilt astusid laupäeval võistlustulle favoriidid Tiia Müürisepp ja Siisike Lehtsi, kellele sekundeerisid juba veteranide kilda kuuluv Ellen Aljas (Kuressaare)  ja Mustjala päritolu, kuid praegu Kuressaares õppiv koolineiu Liis Lõhmus.

Favoriidid mängisid omavahel viimases voorus viiki 4:4 (male 1:1, kabe 1:1, koroona 2:0 Lehtsile, lauatennis 2:0 Müürisepale), kuid Tiia andis eelnevalt teistele konkurentidele kolm punkti Siisikese kahe vastu ja nii riputati esimene maakonna meistrivõistluste kuldmedal Siisike Lehtsi kaela.

Tiia Müürisepp kogus ühe punkti vähem ehk 17 punkti 24-st võimalikust ja temale kuulus hõbemedal. Kolmanda koha pärast käis viimases voorus äge võistlus Aljase ja Lõhmuse vahel ja mõlemapoolsete võimalustega kohtumises saatis lõpuks edu kogenenumat Ellen Aljast, kes võitis matši tulemusega 5,5:2,5, ja võitis pronksmedali. Liisil nappis sportlikku õnne, kuid kui Liis selle alaga edasi tegeleb, siis peab temaga varsti igaüks arvestama hakkama, sest sisu paistab selles spordipisikust nakatunud neius igatahes olevat.

Alade lõikes olid tulemused sellised: välkmales jagasid esimest-teist kohta Lehtsi ja Müürisepp (5 punkti 6-st võimalikust), välkkabes oli 3,5 punktiga parim Aljas, koroonas võistles täiseduga (6 punkti 6-st) Lehtsi ja lauatennises ei leidunud vastaseid Müürisepale (6 punkti 6-st).

Print Friendly, PDF & Email