Sotsiaaltöötajate infopäev Leisis

Eile kogunesid maakonna sotsiaaltöötajad Leisi valda igakuisele infopäevale.

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja asetäitja Lea Pool ütles, et igakuiste infopäevade peamiseks eesmärgiks on sotsiaalpoliitika uute suundadega ja seadusemuudatustega tutvumine. „Samuti räägitakse üksteisele kogemustest, mida keegi kuskil koolitusel on vahepeal omandanud,” ütles ta.

Eilsel maakonna sotsiaaltöötajate infopäeval oli üheks peamiseks teemaks eakate inimeste diferentseeritud hoolekandesüsteem. Samuti räägiti lastehoolekande deinstitutsionaliseerimine – see tähendab seda, et kuni viieaastased lapsed peaksid kasvama mitte lastekodudes vaid näiteks tugiperedes.

Kuna seekord toimus maakonna sotsiaaltöötajatel väljasõiduistung Leisi valda, siis tutvuti veidi täpsemalt ka sealse sotsiaaltöö korraldusega. Lähemalt tutvuti olukorraga Pärsamaa hooldekodus.

Leisi valla sotsiaaltöö korraldusele andis Lea Pool igati positiivse hinnangu. „Kõik on neil siin hästi läbi mõeldud ja sotsiaaltöö laabub hästi, mistõttu võib öelda, et Leisi vallas küll ükski abivajaja toetuse ja hooleta ei jää,” ütles Lea Pool.

Eilsel maakonna sotsiaaltöötajate infopäeval osales 16 inimest peaaegu kõigist Saare maakonna omavalitsustest.

Print Friendly, PDF & Email