Pindalatoetuste väljamaksmine ikka selgusetu

Üleeile kohtusid Kaalis põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup, PRIA peadirektor Jaan Kallas, PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv ja põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja Mai Talvik
saarlastega, arutamaks pindalatoetuste väljamaksmise küsimusi.

Saaremaa Talupidajate Liidu esindaja Aivar Kallase sõnul oli kohtumise eesmärgiks pakkuda PRIA uuele juhtkonnale välja variante tekkinud olukorra lahendamiseks.

PRIA juhid tutvustasid kokkusaamisel PRIA kohta koostatud auditit, mida toetuse taotlejad veel näinud ei ole, vahendas Kallas ning lisas, et hetkel ootab PRIA auditi kohta vastust Euroopa Komisjonist.

Paari nädala jooksul peaks selguma, millised toetused saab siiski maksta välja Euroopa Liidu rahast, rääkis Kallas. Tema sõnul on toetuse taotlejad senini seisukohal, et nad deklareerisid toetuse saamiseks maid vastavalt 2004. aastal ette antud juhenditele ning erinevused esitatud ja toetusõiguslike maade vahel on tekkinud tingimuste hilisemal muutmisel.

Väga helget seisu hetkel ei ole, aga läbirääkimised jätkuvad, märkis Kallas ja lisas, et põllumajandusministeerium ja PRIA on asunud leidma võimalikke variante olukorra leevendamiseks.

Saarlasi esindasid kohtumisel maavanem Toomas Kasemaa, Pihtla vallavanem Tõnu Hütt, Kõljala põllumajandusliku OÜ esimees Tõnu Post, Saaremaa Lambakasvatajate Seltsi juht Veiko Maripuu ja Lümanda valla maanõunik Jaanus Reede ning Hiiumaa nõuandekeskust ja Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskust esindas Merit Mikk.

Print Friendly, PDF & Email