Koeraomanikku võib oodata kopsakas trahv (7)

Koeraomanikku võib oodata kopsakas trahv

 

Seoses kevade tulekuga on aktuaalseks muutunud ka probleemid koerte ja nende omanikega, kes ei vaevu oma lemmikute väljaheiteid koristama. Teolt tabamise korral võib koeraomanikku oodata kuni 6000 krooni suurune trahv.

Linna heakorra järelevalvespetsialisti Lembit Rätsepa sõnul on linnaelanike kurtmine viimasel ajal suurenenud. Haljas-alad ja pargid on täis koerte väljaheiteid, mida koerte peremehed ei ole ära koristanud. Linna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt on looma pidaja kohustatud koheselt koera või kassi väljaheite koristama, kui see reostab avalikku linnaruumi.

Nii Rätsep kui ka linna heakorraspetsialist Kaljo Ellik on tihendanud reide, et kontrollida olukorda. Rätsep näitas Oma Saarele videot, kus eile hommikul suutis ta pahateolt tabada Turu tänaval ennast kergendanud koera ja seda lihtsalt pealt vaadanud omaniku. Õnneks oli omanik seekord mõistev ja märkuse peale koristas pahateo jäänused.

Kaljo Ellik aga märgib, et kohati on koeraomanikud suisa ülbed. „ Komandandi tänaval oli olukord, kus tegin koeraomanikule märkuse. Tema vastas aga, et minu koer see ei ole, sest tema alles hakkab asjale. Õnneks oli mul tookord fototõend,” räägib Ellik.

Esialgu hoiatus

Rätsepa sõnul piirdutakse algselt märkuse ja hoiatusega. Kui aga see ei toimi, tuleb rakendada rahatrahvi, mis võib küündida 6000 kroonini. Näiteks tõi ta sama eilse juhtumi, kus ta oli omanikule andnud kaks minutit probleemi lahendamiseks. „Minuti pärast oli omanik juba kilekotiga kohal,” kirjeldas Rätsep lahenenud olukorda.

Juhul, kui koer kipub inimest avalikus ruumis hammustama, küündib trahv kuni 12 000 kroonini. Siis hoiatamise meetodit ei rakendata.

Siiski tõdeb Rätsep, et niisama ei saa kedagi süüdistada, vaja on kas foto- või videojäädvustust selle kohta, et taoline sündmus on toimunud. „Paljud linnaelanikud on lubanud meile ka fotomaterjali saata, kui keegi paha peal on,” rõõmustas Rätsep.

Suurim on probleem heakorrainimeste sõnul just magalarajoonides. Samas on seal jälgivaid silmapaare kõige rohkem. „Kui näete kedagi oma koeraga hoovis korda rikkumas, siis karjuge talle kasvõi akna pealt, et ta oma prahi ära koristaks. Me oleme ju kõik kodanikud ja korra hoidmine on meie kohuseks,” hoogustas Ellik inimesi tegudele.

Print Friendly, PDF & Email