Kevadsuvised moevoolud viivad meid tagasi 60ndatesse (4)

Kevadsuvised moevoolud viivad meid tagasi 60ndatesse

 

Iga uue moehooaja hakul, on siis tegemist kevadsuve või sügistalve kollektsiooniga, tabab paljusid eevatütreid paanika, mida selga panna, mis värvid on trendikad, milliseid aksessuaare kanda ja millised kingad sobivad.

Pakungi väikese ülevaate kevadsuve 2007. aasta moehittidest, et saarepiigadel oleks lihtsam poodides orienteeruda.

Teada ju on, et mood ei liigu omaette ning iga uus on taasavastatud vana. Mood teeb ringkäike ja sestap avastamegi me aastal 2007, et kõige trendikam on sel kevadsuvel riietuda nii, nagu tegid seda daamid 1960ndail.

Seega on õnnelikud need, kes oma noorpõlve riideid mälestuseks alles hoidnud ning võivad need nüüd oma tütardele kanda anda – säästate hulga raha ja olete originaalsemad kui kunagi varem. Emade/vanaemade riidelaegastest võib avastada nii minikleite, geomeetriliste mustritega pluuse ja seelikuid, puhvvarrukatega nukukleite, šortse, A-lõikelisi jakikesi jne – need on kõik kevadsuvise garderoobi olulisemad märksõnad! Nüüd on tulnud nende naiste tähetund, kes on alati imetlenud näitlejanna Audrey Hepburn’i stiili või glamuurset Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassist.

Uljas mini on tagasi

Kevadsuvi 2007 tõotab mehepoegadele tulla tõeliselt unistuste täitumise aeg: jalad on hooaja kõige pilkupüüdvam objekt. Mini on tagasi ning naistel on lausa kohustuslik lühikesi kleite, kostüüme, seelikuid ja pükse kanda. Niisiis võib paljastatud jalgade välkumist tänavapildis üha tihemini kohata ning kui miniseelikuga veel platvormkingi kanda, siis tõuseme meie, naised, lausa taevastesse kõrgustesse.

Kohati on minid ja mikrod aga kahanenud nii tibatillukeseks, et paratamatult tekib küsimus, kas uskumatu müüt sellest, et kunagi piisas seelikuks vaid 30cm kangast, on ikka tõsi. Kes aga paljaid jalgu näidata ei julge, võib tõmmata säärte otsa liibuvad stretšpüksid. Siiski tasub kõigil neil, kel pole just Carmen Kassi säärejooksu, teada, et mini mõjub kaunilt vaid siis, kui jalad on ülejäänud kehaga kooskõlas. Jalgade kuju räägib tervisest.

Mini võivad kanda nii pikad kui lühikesed, nii saledamad kui vormikamad naised. Pealegi on mini tõeline pilgupeataja ning nõnda saavad teised figuurivead armu. Samuti tuleks rõhutada, et mini ei tähenda mitte ainult väljakutsuvat või tähelepanu jahtivat stiili, pigem on tegemist enesekindluse ja julguse kuulutamise ja iseloomu näitamisega.

A-lõige, turban ja platvormkingad

Kuigi kevadsuvise moe disain rõhutab kehakuju mini, liibuvate pükste ja vööga rõhutatud talje kaudu, leidub ka avaraid kihte, mis avaldub ennekõike A-lõikelistes rõivastes. A-lõige on valdav kõikjal, nii vööni jakikestel, suvemantlitel kui ka laiadel pikkadel pükstel. A-lõikeline tütarlapselik top sobib just lühikeste seelikute ja pükstega. Allapoole avaneva trapetsi kujuga on aga enamik moodsaid suvekleite. Ka on moodi tagasi tulnud nn nukukleit, mida iseloomustavad puhvvarrukad, ülevalt kehasse kroogitud ja alt aluspükstel vilkuda lubav pikkus.

Samuti ilmutab ennast moepildis taas turban. Ajaloost nii palju, et 1911. aastal juurutas Paul Poiret idamaise päritoluga peakatte euroopalikku moepilti, 1940ndatel ilmus turban taas ning retrona uuesti 1970ndatel – võib öelda, et turbani kandmise aeg tuleb umbes iga kolmekümne aasta tagant. See põline Hollywoodi staaride peakate võib saada nüüd päästjaks neile neidudele, keda külastab vahel nn bad hair day („pahade juuste päev”).

Aksessuaaridest teevad ilma vööd, vööd ja veel kord vööd, neid on kõikjal ja igas suuruses. Vöö võib kaelakeena kaela ümbergi siduda. Vöösid pannakse mantlite, jakkide, pluuside, kampsunitele peale, ikka selleks, et keskkohta rõhutada! Vööl võib näha mitut rihma, nii peenikesi kui ka laiu. Alternatiiviks on kleidiriidest tütarlapselik lehv või siis lausa nöörijupp, mis näiteks mariintemaatikaga hästi pihale köidetuna sobib. Käevõrusid on samuti ohtralt, asemele või ka koos nendega ilmub randmele mitu kella korraga.

Aga tähelepanu! Kui teiste aksessuaaride puhul on märksõnaks üleküllastatud ja suuremad vormid, siis kotid kahanevad hiiglaslikust mõõdust keskmisteks ja väikesteks.

Kingamood armastab lakknahka ja platvormi. Nii materjalis kui vormis avaldub julgus ja seksikus ning seal on paras annus iseloomu. Platvormkingad on pärand 60-70ndatest. Jalgu võib puhata mokassiinides ja baleriinikingades.

Mis värvi on kevadsuvi?

Kevadsuvine värvigamma on erksärav, mis toob au sisse puhtad värvid. See on pidupäev neile, kes ei suuda valida omale lemmikvärvi, sest kõiki toone võib kanda korraga ja omavahel segada. Punast, musta ja valget on tõenäoliselt kõige rohkem kasutatud läbi aegade ning just nende toonide erinevaid variatsioone ja kombinatsioone näeme praktiliselt kõigis 2007. aasta kevadsuvistes kollektsioonides. Võib kanda ka sinist, kollast, koralli ja lillat. Kusagile ei ole kadunud vanad head beežid ja pastelltoonid, näeb ka ussimustrit. Märksõna on metallisära, iseäranis hõbedaläikene hall. Kingad ja kleit on pigem vastandvärvides kui toon toonis.

Uus ja oluline trend on meretemaatika – triip ja täpp, ankrutega metallvööd, purjekujulised taskud, lainjad volangid, nöörikesed ja kaptenimüts. Endiselt on moes õiemuster, kunstroosid kleidiservas või rikkalikult rüüstatud valge pluusi rinnaesine, mis meenutab piraatide uhkeid kostüüme.

Dressitrikotaaž on moodne materjal, millest võib õmmelda kõike, mida hing ihaldab. Pelgama ei peaks päevasel ajal selliseid õhtuselt luksuslikke kangaid nagu tüll ja satiin. Fookuses on ihusõbralikud kangad: linased ja puuvillased tooted.

2007. aasta kevadsuvisest moest peaksid endale midagi sobivat leidma kõik – nii õrnalt naiseliku natuuriga daamid, sportliku elustiili harrastajad kui ka klassikaliselt lihtsa moesuuna eelistajad. Moodne on olla energiline, optimistlik ja aktiivne ja see peegeldub erksates ja ülevoolavatest värviaktsentides. Samas on mood vägagi konkreetne ja puhta ning küpse disainiga – kas siis naiselikult pehme või mehelikult loogiline. Seikluslikkus ja glamuur väljendavad tänapäeva naiste iseteadlikkust. Moes on modernne klassika.

Olge julged ning riietuge iseteadlikult ja iseloomuga!

NB! Kirjatöös on eeskuju võetud nii välismaistelt moekülgedelt internetis kui ka naisteajakirjadest.

Print Friendly, PDF & Email