Kaitseliit harjutas moondamist ja patrullülesannete täitmist

Märtsikuu kolmandal nädalavahetusel toimus järjekordne Kaitseliidu Saaremaa maleva väliõppus, kus harjutati moondamist ja patrullülesannete täitmist.

Maleva võitlusgrupi ja maakaitsekompanii peaeesmärgiks oli õppusel võitlusgrupi moondamine punktis „X“, luurepatrulli teostamine ja varitsuse läbiviimine koos „vastase“ luuregrupi hävitamisega.

Pärast rännakkolonni saabumist lahingkäsus näidatud punkti asuti kindlustama üksuse majutuskohta. Kõigepealt tuli meestel rajada kaevikute ja laskepesade kaitseliin koos teiste vajalike rajatistega. Samaaegselt tuli moondada tehnika, et see „vaenlasele” silma ei torkaks.

Esimese päeva teises pooles harjutati jao liikumist ja katmist erinevates tingimustes. Õhtupoolikul saadeti välja luurajad, kes pidid täpsustama öise varitsuspaiga võimaliku asukoha. Pärast luure tagasijõudmist oodati pimeduse saabumist, et asuda põhiülesande täitmisele. Teisel päeval harjutasid kaitseliitlased käsigranaadi heitmistehnikat.

Võitlusgrupp ja Maakaitsekompanii on maleva löögigrupid, mis peavad olema suutelised tegutsema ja täitma territoriaalkaitse tingimustes iseseisvaid lahingülesandeid.

Selle eest, et kõhud oleksid täis, hoolitsesid tublid naiskodukaitsjad.

Raivo Paasma,
instruktor-koolitaja

Print Friendly, PDF & Email