Saare Mahe moos sai Olustveres parima hoidise tiitli

Läinud nädalavahetusel toimus Viljandimaal Olustveres põllumajandusministeeriumi, Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli ja liikumise Kodukant ühisettevõtmisel hoidiste mess, millel soolaste toodete kategoorias saavutas parima soolase hoidise tiitli mittetulundusühingu Saare Mahe vürtsikas punase sõstra moos.

MTÜ Saare Mahe esindaja Karen Allas vahendas Oma Saarele, et Olustvere messil võistles kahes kategoorias kokku 53 hoidist.

Saaremaale tulnud võidumoosi koostises on punane sõstar, apelsinikoor, ingver, tšillipipar ja suhkur.

Kokku on Allase sõnul MTÜ Saare Mahe katsetanud umbes 10 hoidise tegemist ning alates jõuluvaheajast on valmistatud õunamahla Valjala kooli sööklas. Kui varem oli selline tegevus keelatud, siis nüüd on võimalik erinevatel ettevõtetel sama kööki kasutada.

„Õunamahla saatsime müüki Tallinna Ökosahvrisse ning Loodusaita,” märkis Allas. Tema sõnul on toodangut siiski nii vähe, et kauplustesse see müüki ei jõua.

Mai lõpus avatakse Kihelkonna ringtee äärses endises Artekis mahetoidu restoran, kuhu kavatsetakse müüki panna kogu Saare Mahe toodang. „Seal pakume ka Olustveres esikoha saanud moosi,” lubas Allas.

Print Friendly, PDF & Email