Tulevad mini Saarte mängud

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon plaanib korraldada noortele suunatud spordiürituse, et tutvustada üldsusele Saarte mänge ja nendega seotud temaatikat.

Kavas on läbi viia võistlused aladel, milles saarlased võistlevad juulikuus Rhodosel toimuvatel Saarte mängudel. SSMA juhatuse esimehe Mati Mäetalu sõnul on võistlused planeeritud ajale kohe pärast kooliaasta lõppu ehk siis juuni esimesse nädalasse. Täpsemad läbirääkimised võistluse korraldamise osas ja vanuseklasside määramisel alles käivad.

Saaremaalt läheb Rhodosele 170 inimest

Mäetalu sõnul on täpsustunud ka Kreekasse sõitva delegatsiooni suurus. Praegu arvestatakse 170 inimesega, kellest 116 on sportlased, 13 treenerid, 4 kohtunikud. Lisaks sõidab kaasa 22 toetajat ja 15 VIP külalist ja SSMA esindajat.

Viimasel juhatuse koosolekul arutati ka SSMA-le laekunud kolme jalgpalluri ja ühe kergejõustiklase avaldust, milles taotleti nende võtmist Saarte mängude delegatsiooni, kuigi nad ei ole rahvastikuregistri järgi olnud aasta aega Saare maakonna elanikud. Mäetalu kinnitusel juhatus need taotlused ka rahuldas, kuna praeguseks on sportlased juba maakonna elanikud. Samuti on nad kõik enne eelmistel Saarte mängudel osalenud.

Juhatuse esimehe sõnul tuleb edaspidi reeglid paika panna juba pikema aja peale ette, et sellist situatsiooni ei tekiks.

Lennukiga koju tagasi

Varemalt arutusel olnud mängudelt saabumine maandumisega Kuressaares on muutunud üha tõenäolisemaks. Tagasiside sportlastelt näitab, et enamik tahaks siiski tulla otse Kuressaarde. Linna lennuväljarada võimaldab suurel Boeing-tüüpi lennukil õhku tõusta vaid osalise täituvuse korral. Mäetalu sõnul jõuavad sportlased tagasi 7. juuli südaöö paiku.

Print Friendly, PDF & Email