Pöide vallaeelarve kasvas kolmandiku võrra

Läinud nädala neljapäeval kinnitas Pöide vallavolikogu käesoleva aasta eelarve, mis möödunud aastaga võrreldes on kasvanud ligi ühe kolmandiku võrra.

Pöide vallavanema Jüri Linde sõnul on sel aastal valla eelarve kulupoole suuruseks 12 miljonit 655 tuhat krooni. Aastal 2006 oli valla eelarve kulupool veidi üle 9,6 miljoni krooni.

„Vallaeelarve juurdekasv on toimunud põhiliselt tänu sellele, et paranenud ja suurenenud on üksikisiku tulumaksu laekumine ning samas on kasvanud ka riigi tasandusfondist saadav summa,” kommenteeris Linde Pöide valla käesoleva aasta eelarve juurdekasvu.

Rääkides aga eelarve kulupoole prioriteetidest, märkis vallavanem, et sel aastal on need jäänud põhimõtteliselt samaks. „Meie peamised kuluallikad on haridus, teede ja tänavate valgustus ja korrashoid,” rääkis Jüri Linde.

Pöide vallavolikogu kinnitas oma istungil ka valla arengukava (so välja töötatud aastateks 2005-2010) realisatsiooniplaani aastaks 2007. Tähtsamate objektide hulgas, millega vallavalitsus kavatseb sel aastal tegeleda, nimetas Linde Kõrkvere hoolekodu renoveerimist, Pöide kiriku remonti ja kiriku ümbruse oleva haljastuse korrastamist.

Print Friendly, PDF & Email