Kuressaarde tuleb tervislik drive-in söögikoht (16)

Kuressaarde tuleb tervislik drive-in söögikoht

 

Aprilli alguses avatakse Kuressaares uus kiirtoitlustuskoht Panama Burger, mis keskendub tervislikele hamburgeritele ja friikartulitele ning on üle-Eestilise keti esimene lüli.

Firma Panama Toitlustus OÜ esindaja Janek Klaisi sõnul hakkab Tallinna tänava ääres Neste automaattankla taga asuv söögikoht tööle drive-in meetodil, mis tähendab, et toitu ostetakse autost väljumata.

Põhiline müügiartikkel on hamburger, mis valmistatakse värsketest toorainetest, selgitas Klais, kelle sõnul külmutatud algmaterjali toitudes ei kasutata. Põhiline on, et söök oleks tervislik, rääkis Klais. Tema sõnul küpsetatakse burgerikuklid täisterajahust, millele on tervislikkuse huvides lisatud kaera- ja nisukliisid.

Hamburgeri põhikomponendi pihvi valmistamisel kasutatakse vaid Eesti päritolu veiseliha, tutvustas Klais, kelle sõnul grillitakse pihv vahetult enne kukli vahele panemist ja kliendile serveerimist.

Meie poolt pakutavad friikartulid on valmistatud Eestis kasvatatud kartulitest, mis sobivad spetsiaalselt frittimiseks, rääkis Klais ning täpsustas, et kartulid tükeldatakse ja küpsetatakse kohapeal.

Ka jookide puhul püüab Panama Burger pakkuda tervislikku valikut. Klaisi sõnul on nende joogisortimenti planeeritud piim, vesi ja mahlatooted. Gaseeritud jooke me ei paku, on Klais kindel.

Kuressaares avatav kiirtoitlustuskoht on esimene lüli üle-eestilises Panama Burgeri ketis. Janek Klaisi sõnul on järgmise 18 kuu jooksul plaanis avada 15 toitlustusasutust erinevates Eesti linnades. Põhjuseid keti esimese drive-in’i avamiseks just Kuressaares oli mitmeid, ütles Klais ja tõi välja kiirelt saavutatud maakasutuskokkuleppe maaomanikuga ning peatselt algava rahvarohke turismihooaja.

Kuressaare linna ehitusjärelevalve inseneri Aivo Kesküla sõnul on Panama Toitlustus OÜ-l vaja kasutusloa saamiseks esitada linna planeerimis- ja ehitusosakonda veel mõned dokumendid, mida ehitusseadus ette näeb. „Kui kõik paberid kohe korda teha,” ei välista Keskküla kiirtoidukoha avamist aprillis.

Ööpäev läbi avatud söögikohas saab tööd kaheksa inimest, märkis Janek Klais.

Print Friendly, PDF & Email