Saarlased saavad maikuus lennuühenduse Riiaga

Saarlased saavad maikuus lennuühenduse Riiaga

 

Eile kohtusid Saare maavanem Toomas Kasemaa, Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang ja Saaremaa Spa Hotellid juhatuse esimees Toivo Ast Riias Läti rahvusliku lennukompanii Air Baltic Corporation esindajatega, pidades läbirääkimisi Kuressaare ja Riia lennuühenduse käivitamiseks. Koostöönõupidamine oli edukas.

Esimene lennuk lendab Riiast Kuressaarde juba 3. mail. Maavanem Toomas Kasemaa sõnul planeeritakse esialgu kaks reisi nädalas ja seda aastaringselt. Riia ja Kuressaare vahemaa läbimiseks kulub Fokker 50-l pool tundi.

Sama lennufirma lennukid lendavad ka Tallinna ja Riia ning Riia ja Vilniuse vahet. Käigus on 46-kohalised Fokker 50 tüüpi lennukid.

Lehekuust alates on saarlastelgi võimalik õhuteed pidi kiiresti Riiga jõuda. Lätimaa pealinna lennujaamast saab reisida 45 sihtpunkti kogu maailmas.
Toivo Ast loodab Riiast ja Lätist üldse hulgaliselt turiste Saaremaa spaadesse tervist kosutama. Kuressaare spaahotellid võimaldavad korraga majutada üle 1200 inimese.

Lätlased on taas Saaremaad avastamas. Möödunud aastal käis Kuressaare tervisekeskustes umbes 1500 läti turisti. Tänavu loodavad spaade omanikud lätlaste osakaalu suurenemist. Selle peaks tagama otseühendus Riiaga.

Kuressaare ja Riia vahel on varemgi üritatud regulaarset ühendust luua, kuid tulutult. Loodetavasti tõuseb uuest lennuliinist tulu nii saarlastele kui lätlastele.

Print Friendly, PDF & Email