Lümanda põhikoolis helkis klaas ja sillerdas siid

Lümanda põhikoolis õpiti koolivaheajal siidi- ja klaasimaali.
Vaatamata vaheajale oli Lümanda koolimaja kolmapäeval, 21. märtsil lastekilkeid täis. Tänu kultuuriministeeriumi projektikonkursile “Paneme kunsti levima” saime muretseda mitmesuguseid töömaterjale ja õpetada lastele nii siidi- kui ka klaasimaali.

Kunstiklass oli jagatud töötsoonideks ja rühmiti kokku lükatud laudadel olid väljas huvitavad kunstitarbed palettidest siidivärvideni ning pintslitest pärliteni. Päev algas tööde kavandamisega, mis esialgu võttis nii mõnegi nõutult ohkama, kuid näidismaterjalide abiga saadi peagi mõtted paberile. Järgnevalt tuli kavandid kanda kas siidlipsule, -sallile või -rätikule. Kontuuride kandmiseks olid kasutada kontuurvärvid.

Et tööd pidid vahepeal kuivama, võeti ette järgmised toimingud kas klaasimaali või batikatehnikas siidrätikute alal. Niiviisi vahelduval meetodil: kavandan-kujundan-kuivatan-värvin möödusid tunnid imekiiresti ja juba enne lõunat võis näha esimesi toredaid valmistöid. Pärast pannkookidega keha kinnitamist tuli valminud siiditööd triikida, et värv kinnituks. Mõni agaram kaunistas veel oma klaasimaali pärlitega ning mõni soovis lisaks joonistada. Kasutati ka võimalust tekstiilivärvidega T-särkidele joonistada.
Päeva lõpuks uuriti valminud töid, uhkeldati enda omaga ja nenditi üksmeelselt, et väga vahva päev oli!

Pille Jõgi,
Lümanda kooli
kunstiõpetuse õpetaja

Print Friendly, PDF & Email