Saaremaa noored muusikud esinesid Pärnus tublilt

Kuressaare muusikakooli noored saavutasid häid tulemusi Pärnu regiooni puhkpilli- ja klaveriõpilaste võistlusel. 8. märtsil toimunud klaveriõpilaste konkursil sai kuni 10-aastaste vanuserühmas diplomi pala parima esituse eest Kristina Liiv (õpetaja Loita Äär), vanuserühmas 15-aastased ja vanemad saavutas III koha Britta Virves (õpetaja Natalja Laht).

12. märtsil toimunud puhkpillivõistlusel olid tulemused järgmised: plokkflöödi mängus sai I koha Triin Lõbus, II koha Annaliis Lehto, Ulla Volke ja Kaari Uus, eridiplomi pälvis Ingeborg Virveste. Tüdrukute õpetaja on Tiiu Maripuu, kontsertmeister Heldi Vahter.

Klarnetimängus sai II koha Martti Mägi, kelle õpetaja on Matis Männa, kontsertmeister Heldi Vahter.

Trompetimängus tuli Markus Mäemets II kohale, Jako Niit III kohale. Silver Mikk Raik mängis eufooniumi III koha vääriliselt ja Sass Pääsk trombooni samuti III koha vääriliselt. Kõigi nelja poisi õpetaja on Karlis Saar ja kontsertmeister Helena Kadarik.

I, II ja III koha saavutanud õpilased pääsesid edasi lindivooru, mis tähendab, et Pärnus esitatud lood salvestati ja saadeti Tallinna žüriile. Tänaseks on selgunud ka enamik edasipääsejaid üleriiklikku vooru Tallinnas: Ulla Volke ja Triin Lõbus plokkflöödimänguga, teiste puhkpillidega aga Markus Mäemets, Jako Niit, Sass Pääsk ja Silver Mikk Raik.

Üle-eestilise konkursi võitjad selguvad järgmise nädala lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email