Kunagine selvepesula võib saada neli klaasist lisakorrust (2)

Kunagine selvepesula võib saada neli klaasist lisakorrust

 

Juhan Smuuli tänav 7 korruselamu külge ehitatud lillekauplus (kunagine selvepesula) võib saada täiendavalt juurde kuni neli korrust, kuhu tulevad juuksurisalong ja bürooruumid.

Lillepoe pidaja Raili Lainevool on teatanud Kuressaare linnavalitsusele soovist lillepoodi laiendada ja ehitada sellele peale teine korrus juuksurisalongi jaoks. Juhul kui linn lubab juurdeehituse kõrguseks neli korrust, tuleksid sinna veel bürooruumid.

Raili Lainevool ütles Oma Saarele, et sooviks juurdeehituse teha modernse – tumedast klaasist. Järgmisel nädalal kohtub Lainevool arhitektiga ja asub seejärel majaelanikelt nõusolekut küsima.

Ehitusloa saamiseks peab ettevõtja saama kõigi 96 korteriomaniku nõusoleku. Seni on Lainevool rääkinud oma plaanist mõnele tuttavale majaelanikule ja pole enda sõnul vastuseisu kohanud. „Ega ma midagi halba ju taha teha,” märkis ta, lisades, et praegusest hooneosast tuleks uus ehitis kitsam.

Linnavalitsus on seisukohal, et lillekaupluse hooneosa ümber- ja kõrgemaks ehitamine on lubatud juhul, kui see suurt korruselamut väärtustab. Eelistatud oleks praeguse lillekaupluse lammutamine ja selle asemel uue projekteerimine.

Juhul kui olemasolev ühekorruseline osa säilitatakse, on eelnevalt vaja tellida ehitustehniline ekspertiis hoone konstruktsioonide kandevõime selgitamiseks. Linnavalitsus peab võimalikuks ehitada juurde 2–3 korrust, arhitektuurselt põhjendatud lahenduse korral isegi kuni 4 korrust.

Juurdeehituse korral tuleb ettevõtjal tagada vajalik arv parkimiskohti. Et suurendada parkimiskohtade arvu hoone tänavapoolsel alal, peab linnavalitsus võimalikuks kahe puu mahavõtmist. Iga mahavõetava puu asemele tuleb krundile istutada kaks uut puud.

Kuressaare linna üldplaneeringu kohaselt paikneb Smuuli tänav 7 viiekorruseline korterelamu korruselamumaal, kus on lubatud elurajooni teenindavad asutused nagu kauplused, bürood jm keskkonda mitteohustavad väikeettevõtted.

Print Friendly, PDF & Email