Tuli võttis kahe inimese elu

Tuli võttis kahe inimese elu

 

Kuressaare linnas Piiri tänaval röövis tulekahi laupäeva öösel kahe mehe elu. Samas põlengus kannatada saanud naine viidi haiglaravile. Elumajas, kus õnnetus juhtus, hävis osaliselt sisustus ja katus ning hoone sai suitsu- ja veekahjustusi.

Laupäeva öösel kell 2.51 sai häirekeskus teate tulekahjust Kuressaare linnas Piiri tänaval. Päästjate kohale jõudes olid mansardkorrusega elumaja alumise korruse akendest leegid väljas.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul oli õnnetuse hetkel majas kolm inimest: kaks meest ja maja perenaine. „Naise ja ühe mehe saime elusalt kätte, nad mõlemad viidi kiirabiga haiglasse, kus meesterahvas suri. Ühe mehe tõime majast välja surnuna,” rääkis Lindmäe Oma Saarele. Surma põhjuse selgitab ekspertiis, kuid päästeosakonna juhataja hinnangul võib esialgu oletada, et inimesed surid vingumürgitusse. „Kõik inimesed toodi välja eluruumidest, kus oli tugev ving ja väga suur kuumus,” teadis ta.

Tulekahju põhjust Lindmäe veel öelda ei osanud: „Oma oletused meil on, siiski ei sooviks ajaleheveergudel nendega praegu veel spekuleerida.”
Päästjad on enamvähem kindlad, et tuli sai alguse maja käimlast. Kas tulekahju põhjuseks oli hooletu suitsetamine või sai põleng alguse korrast ära elektrijuhtmetest või oli õnnetusel veel mingi põhjus, selle selgitab välja ekspertiis.

Õnnetuskohal töötas kolm päästeautot ja Saaremaa operatiivkorrapidaja. Tulekahju õnnestus kustutada varahommikul kell 5.05.

„Kindlasti näitas laupäeval juhtunud õnnetus, kuivõrd vajalik on igas majapidamises suitsuandur – tõenäoliselt surid ju need inimesed just vingumürgitusse,” nentis Lindmäe.

Kogu Eestis on tänavu tulekahjudes hukkunud juba 43 inimest.

Päästeamet manitseb inimesi suitsuandureid muretsema

Lindmäe sõnul on just selliste õnnetuste ärahoidmiseks mõeldud esmaspäeval algav päästeameti kampaania „Tuleohutu kodu”. „Me kõik mõtleme, et meie kodu on kindel ja ohutu, kuid nii see alati ei ole,” rääkis Saaremaa päästeosakonna juht.

Kampaania raames võivad kõik inimesed endale koju kutsuda spetsialisti, kes vaatab maja üle, lähtudes just tuleohutuse aspektist. Kui näiteks Soomes, Rootsis ja Norras on suitsuanduri kasutamine kõigis eluhoonetes kohustuslik, siis Eestis muutub see kohustuslikuks aastal 2009.

Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viola Murdi sõnul ei peaks aga inimesed ootama, et riik nende endi turvalisuse neile seadusega kohustuseks teeb. „100–150-kroonine investeering on jõukohane igaühele, kes hoolib oma kodust ja elust,” märkis Murd.

Print Friendly, PDF & Email