Spordibaaside juhid uudistasid Kuressaaret

Ligi 50 Eesti spordibaasi esindajat kogunes läinud nädala lõpul Kuressaarde, kus kahepäevasel seminaril arutati olukorda spordirajatiste maastikul ja vahetati kogemusi.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna juhataja Tõnu Seili sõnul valiti Kuressaare kohtumiskohaks, kuna siin on süsteem hästi tööle hakanud ja linna võib teistele vabalt eeskujuks tuua.

Kahepäevase ürituse käigus kuulati ära mitmeid ettekandeid ja külastati ka Kuressaare spordibaase. Seili sõnul on sellise kokkusaamise juures hea just see, et kohtuvad nii väikese võimla kui ka suure spordihalli esindaja. Mured on neil ju üldjoontes siiski samad.

Praeguseks on Eestis seitsme aasta jooksul püstitatud või renoveeritud enam kui 3500 spordirajatist, mis on Seili sõnul piisav Eesti taolise väikese riigi jaoks. „Ehitusküsimustega enam probleeme ei ole, nüüd tuleb tegeleda enda elushoidmisega,” tõdes Seil. Spordirajatised üldjuhul kasumit ei teeni, pigem maksavad omavalitsused nende tegevusele peale.

Üldjoontes on spordirajatiste toimimise tase Eestis üle keskmise. „On näiteid, nagu Kuressaare, kus asi toimib ja kõik sujub. Samas on ka kohti, kus on tõsiseid raskusi ehitatud objektide elushoidmisega.” Asja parandamiseks tuleb Seili sõnul teha koostööd, millesse peavad olema kaasatud kõik osapooled. „Peame info paremini liikuma saama,” lausus Tõnu Seil lõpetuseks.

Print Friendly, PDF & Email