Saaremaa ühisgümnaasiumis toimus esimene e-õppenõukogu

Esimest korda kooli ajaloos toimus Saaremaa ühisgümnaasiumis (SÜG) kolmanda õppeveerandi lõpus virtuaalne õppenõukogu.

SÜG-i õppealajuhataja Linda Liivamägi ütles Oma Saarele, et seekord ei kutsutud õppeveerandi lõpul kokku traditsioonilist õppenõukogu kvoorumit. Õpetajate aja kokkuhoiu huvides otsustati õppenõukogu korraldada virtuaalsel teel.

„Tavaliselt leiab meil õppenõukogu aset veerandi eelviimasel päeval,” kirjeldas Liivamägi toimunut. „Kuna nüüd otsustasime õppenõukogu korraldada virtuaalselt, siis algasid sündmused juba päev varem.”
Veerandihinded tuli SÜG-is välja panna möödunud kolmapäeva, see tähendab 14. märtsi pärastlõunaks.

Kui kokkuvõtted kolmandast õppeveerandist olid tehtud, saatsid õppealajuhatajad e-postiga õppenõukogu materjalid kooli kõigile õpetajatele.

40 õpetajat pidasid nõu interneti teel

Seejärel toimus e-posti vahendusel arutelu, mille käigus oli õpetajatel võimalus teha omapoolseid täiendavaid ettepanekuid ning õppealajuhatajatelt aru pärida, miks üht või teist õpilast kiidetakse või laidetakse.

Arutelu õpitulemuste üle kestis ühe ööpäeva ja 15. märtsi pärastlõunal saadeti dokumentide parandatud versioon SÜG-i õppenõukogu liikmetele lõplikuks kinnitamiseks.

Linda Liivamägi sõnul osales kooli 55 õpetajast virtuaalsel õppenõukogul 40.

Sellist praktikat kavatseb SÜG ka tulevikus jätkata. Liivamägi lisas aga, et tähtsamate küsimuste lahendamise puhul – näiteks õppeaasta lõpetamine – kustutakse ikkagi kokku traditsiooniline õppenõukogu.

Käesoleva õppeaasta alguses käivitus Saaremaa ühisgümnaasiumis täielikult e-kooli süsteem. Eelmisel, 2005./2006. õppeaastal läksid katseliselt e-koolile üle esimene, viies ja kümnes klass.

Print Friendly, PDF & Email