Pihtla ja Mustjala – 15

Pihtla ja Mustjala - 15

 

Mustjala ja Pihtla valla rahvas tähistas valdade 15. sünnipäeva
Sünnipäevapeo Mustjala rahvamajas juhatas läinud reedel sisse vallavanem Kalle Kolter, kelle sõnavõtust jäi kõlama mõte, et hoolimata vigadest on Mustjalas palju kiiduväärset. Ei kao see Mustjala veel kusagile, ütles vallavanem ning leidis, et erilise hoolega tuleb hoida kooli, lapsi, kultuuri ja vanureid ning toetada ettevõtlust ja turismi.

Kiituseks tehtud töö eest said kõik viimase 15 aasta jooksul erinevates vallavolikogu koosseisudes olnud inimesed tänukirja, lilleõie ning Mustjala valla rinnamärgi, mis valmis alles eelmisel nädalal. Meeles peeti ka vallavanemaid ning valla all-asutuste juhte.

Pidulikkust lisas õhtusse Mustjala segakoor, kes vallale kõikjal palju tuntust toonud ning eelmisel aastal oma imehästi kõlavad laulud ka plaadile sai. Energiat süstis peokülalistesse tantsukollektiiv Sädemed, kes igati oma nime vääriliselt vana rahvamaja elama pani. Piduliste rõõmuks astusid üles ka Mustjala tantsumemmed.

Pihtla – 15 ja 115

Sandla kultuurimajas peetud Pihtla 15. sünnipäeva piduõhtul märkis vallavanem Tõnu Hütt, et tegelikult võiks tähistada ka valla 115. aastapäeva, sest 1891–1892 läbi viidud haldusreformiga sai Pihtla esimest korda valla staatuse.

Hütt andis kokkutulnuile ülevaate valla viimase 15 aasta arengust. „Kui Pihtla esimene eelarve oli alla miljoni krooni, siis 2007. aastal on see 18,5 miljonit,” nentis vallavanem, kelle sõnul olid 15 aasta tagused miljonid hoopis teise kaaluga kui praegused.

Taasiseseisvumise ajal on vallas nii mõndagi toimunud: on ehitatud ja suletud koole, vallamaja on saanud uue asukoha ning Kaali kraatriväljast on saanud üks Saaremaa parimaid turismiobjekte.

„Pihtla vald on olnud ka omavalitsusliidule hea partner,” tunnustas pidusse tulnud Saaremaa omavalitsuste liidu ja Orissaare valla juht Raimu Aardam. „Oleme vallavanemaga nii mõnigi kord võtnud paar tumedat õlut ning rääkinud pikalt-laialt ilmaasjadest. Ainus, milles oleme eri meelt, on see, et Tõnu Hütt pooldab Saare maakonda ühe valla tekkimist, mina aga leian, et Orissaare pool võiks omaette omavalitsuseks jääda.”

Sünnipäevalaulud kõlasid valla oma noorukeselt naiskoorilt ja küllatulnud Marielladelt ning tantsusammud näitasid ette Kadrid ja Moekad.

Liise Kallas
Rita Loel

Print Friendly, PDF & Email