Kuressaare teel lastesõbralikuks linnaks

Nädala alguses Kuressaaret külastanud ÜRO Lastefondi (UNICEF) Eesti rahvuskomitee esinduse hinnangul on Kuressaarel olemas eeldused saamaks laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit.

UNICEF-i esinduse visiidi põhjuseks oli Kuressaare linnavalitsuse jaanuari lõpus esitatud taotlus laste- ja noortesõbraliku linna tiitli saamiseks.
Inimesed suhtuvad üksteisesse kenasti, see on alus ka lastesse hästi suhtumisele, leidis UNICEF-i Eesti rahvuskomitee esindaja Toomas Palu, kelle sõnul ei olene linna lastesõbralikkus mitte ametnikest, vaid kõikidest linnakodanikest.

Ringkäigul silma jäänud positiivsetest asjadest tõi Palu välja puhtad tänavad, vöötraja ees peatuvad autojuhid, korras koolid. Tegelikult on laste ja noorte heaoluga arvestamine lõputu protsess, mis kunagi ei lõpe, rõhutas Palu ning lisas, et loomulikult on ka Kuressaare linnal oma probleemid.

Palu sõnul kurtsid Kuressaare noored, et kui kooliealistele on vaba aja sisustamiseks päris mitmeid võimalusi, siis keskkoolijärgsetel kuni 26aastastel pole eriti kusagile minna. Noorte arvates võiks olla mingi kohtumispaik, kus aega veeta, rääkis Palu. Samuti tuli noortega vesteldes välja töökohtade puudus, mis takistab pärast mandril kõrgkoolide lõpetamist kodukohta naasmast.

Toomas Palu sõnul saadakse Kuressaare arengu kohta jooksvalt andmeid organisatsiooni vabatahtlikelt, järgmine suurem visiit on kavas mais-juunis, mil Kuressaare linna olukorraga tuleb tutvuma ka UNICEF-i Eesti rahvuskomitee president Elle Kull.

Sügisel selgub, kas Kuressaare linn vastab laste- ja noortesõbraliku linna tiitli statuudile ning saab liikumise „Laste- ja noortesõbralik linn” täieõiguslikuks liikmeks.

UNICEF-i algatatud liikumise eesmärk on esile tõsta ja tunnustada linnu, kus hoolitakse noorematest linnakodanikest ja nende tulevikust.

Print Friendly, PDF & Email