Esimesed admiral Johan Pitka mälestusvõistlused Orissaares

Esimesed admiral Johan Pitka mälestusvõistlused Orissaares

 

40 rühikat noormeest austasid valveseisanguga admiral Pitka bareljeefi, kui Orissaare gümnaasiumis avati I Johan Pitka mälestusvõistlused. Orissaare gümnaasiumi erialajuht Eevi Männik tõi võistluste avamisel admirali poistele eeskujuks kui tõelise meremehe.

Orissaare gümnaasiumi kahe võistkonna, Muhu põhikooli ja EMA Merekooli meeskondade osavõtul toimusid eile õhtu läbi jõukatsumised, kus pandi proovile oskused nii korv- ja võrkpallis, kui ka sangpommi tõstmises ja merendusalaste teadmiste kontrollis viktoriini näol.

Võistluse algataja Eevi Männiku sõnul oli aeg küps, et tulla välja mõne uue huvitava üritusega. „Meil on olemas juba igasuguseid traditsioonilisi üritusi, loodame, et ka see saab selliseks,” sõnas Männik. Esialgu kutsuti kokku neli võistkonda, kuid Männiku sõnul võib nii võistkondade kui ka alade arv suureneda. „Miks mitte tuua sisse rohkem erialaseid oskusi, sõlmede tegemine näiteks,” arutles Orissaare merehariduse eestvedaja.

Tema sõnul on Orissaares merehariduse andmine jätkuvalt heal järjel. „Tahtjatest puudust ei ole,” kinnitas Eevi Männik, kelle arvates on edukuse peamiseks trumbiks just kindlad õppejõud, kes ei ole aja jooksul muutunud. Praegu omandab Orissaare gümnaasiumi all merealaseid teadmisi 76 õpilast.

Männik rääkis, et kevadel plaanitakse kätte anda ka esimene Eesti Mereväe ja Orissaare gümnaasiumi poolt antav Johan Pitka stipendium, mis siis määratakse tublile gümnaasiumilõpetajale. Stipendiumi andmise kord on praegu veel väljatöötamisel. „ Kui meie poisid niikuinii kõik mereväkke lähevad, siis on selline stipendium igati sobilik,” kergitas Männik katet tulevikuplaanidelt.

Ka Orissaare Gümnaasiumi direktori Peeter Hansbergi arvates on taoliste ürituste korraldamine igati tervitatav ja aitab kaasa merealase hariduse populariseerimisele.

Võistluste tulemused avaldame esmaspäevases Oma Saares.

Print Friendly, PDF & Email