Märtsikassi kontsert homme Kuressaare Linnateatris (1)

Märtsikassi kontsert homme Kuressaare Linnateatris

 

Juba 18. kevadet kuulutav „Märtsikassi“ kontsert tõotab tulla seekord eriti tähelepanuväärne ja põnev. Külalisesinejateks on Priit Pruul, Ott Evestus, Andre Maaker, Kristo Käo ja Erko Niit.

Ring sai täis, kõik nad on teada ja tuntud saarlased, kes Kuressaare muusikakooli kitarriosakonnas õppinud ja ühel või teisel moel muusika juurde jäänud. Ühel või teisel moel!? Muusikal võib olla meie elus küllaltki erinevaid rolle ja selle oma ja õige peab igaüks ise enda jaoks avastama.

Tüdrukutele soovitan tavaliselt vähemalt nii palju õppida, et nad oma tulevastele lapsukestele unelaulu oskaksid laulda või mängida. See oleks ju parim kingitus.

18 aastat tagasi alustasin Kuressaare lastemuusikakoolis kitarrieriala õpetamist. Tänaseks on sellest kujunenud pop/jazzmuusika õpetamine ka teistel erialadel, nagu klaver, basskitarr, laul, saksofon. Huvi aina kasvab.

Jazz enne ja nüüd

Ligi pool sajandit tagasi polnud minul Tallinna muusikakoolis (praeguses G. Otsa nim) võimalik kitarri õppida, sest sellist eriala lihtsalt polnudki ja raudse eesriide tagant ei pääsenud välja hiirepojukenegi, kui siis ainult ida suunas.

Jazzmuusikast polnud eriti tervislik rääkida, sest ainult selle nimetamisel oleks kuri karjas olnud. Jazzmuusikat kuulati tol ajal raadiojaamast Voice of America, time for jazz ja see oli sovjettidele ameerika imperialismi ideoloogiline propaganda. Praegu ajab selline jutt naerma, aga nii see oli.

Kõike seda on tänastel noortel loomulikult naljakas kuulda ja raske aru saada. Aga noh, sellest ajast on ka palju vett merre voolanud, praegu küll jää alt. Hii-hii! Vabandan lugeja ees, aga mul on juba kord sellised naljad ja nendest ei suuda ma kuidagi loobuda.

Niisiis on tänavuse „Märtsikassi“ kontserdi külalisesinejad kõik meie koolis õppinud ja muusikaga edaspidigi „sina“ peale jäänud.

Kuidas, seda kuulete juba „Märtsikassi“ kontserdil homme kell 19 Kuressaare Linnateatris. Otse loomulikult astub üles ka meie väike ja vapper ansambel 2+2=5. Oodata on head muusikat, kevadiselt kerget huumorit ja kes teab, mida veel. Põnev saab igal juhul olema.

Tiit Paulus,
kitarriõpetaja
alates 1989. aastast

Print Friendly, PDF & Email