Kuressaare linn alustab piirdeaiakampaaniat

Linna välisilme paremaks muutmiseks otsustas linnavalitsus oma eilsel istungil alustada piirdeaedade rajamise ja renoveerimise kampaaniat.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles selgituseks, et kavandatava kampaania eesmärgiks on toetada individuaal- ja kortermajade piirdeaedade rajamist ning nende korrastamist.

„Kõne all on loomulikult need piirdeaiad, mis külgnevad tänavatega,” märkis Sepp. Tema sõnul kavatseb linnavalitsus täielikult uue piirdeaia ehitamist toetada kuni 200 krooni suuruse summaga piirdeaia ühe meetri eest. Olemasoleva piirdeaia renoveerimist aga toetatakse kuni 100 krooni ulatuses jooksva meetri eest.

Abilinnapea ütles veel, et spetsialistide arvates pole olukord linna piirdeaedadega just kiita. „Kampaania eesmärgiks ongi linna välisilmet mõnevõrra parandada ja esteetilisemaks muuta,” rääkis Sepp, lisades, et Mandri-Eesti mõnes linnas on sellist kampaaniat juba teostatud ja see on andnud positiivseid tulemusi.

Et saada linnalt toetust olemaoleva piirdeaia renoveerimiseks või uue ehitamiseks, tuleb end eelnevalt linnavalitsuses registreerida.

Print Friendly, PDF & Email