Rootsi merekarud huvitusid Saaremaast

Rootsi merekarud huvitusid Saaremaast

 

Eelmisel nädalal toimus Rootsis Stockholmis Põhjamaade suurim paadimess “Allt för sjön”, mida külastas enam kui 115 000 huvilist.

Messil eksponeeriti üle 1000 meresõiduki, mille hulgast võis igaüks sobiva välja valida. Lisaks pakuti kõikvõimalikku meresõiduvarustust, seiklusturismi- ja kalapüügitarbeid ning tutvustati sadamaid.

Korraldajate sõnul osutus käesoleva aasta väljapanek üheks viimaste aastate mõjukamaks. Kuressaare Turismiinfokeskuse esindaja jagas infot nii Lääne-Eestis kui ka Turu saarestikus paiknevate sadamate kohta. Rootslaste huvi Saaremaa vastu oli suur, mitmed neist olid juba varem Kuressaare sadamat külastanud ja pakutavate teenustega rahule jäänud.

Merel puhkust veetvate inimeste arv on tõusuteel. Nauditakse head seltskonda ja merelist keskkonda. Tänapäeva mereturismi trendid on:
1. Suuremad jahid – Stockholmi paadimessil eksponeeriti meresõidukeid, mille pikkus jäi vahemikku 4–16 m. Klientide nõudlus üha suuremate ja mugavamate jahtide järele tõuseb. Kui kümme aastat tagasi oli keskmise jahi pikkuseks 32 jalga, siis tänapäeval on vastav näitaja koguni 42 jalga.

2. Mugavamad jahid – tänapäeva moodsad jahid on võrreldavad täisvarustusega korteriga, kus leidub plasma-TV, külmik, mikrolaineahi jms. Suuremate jahtide varustusse kuulub ka pesumasin. Sisustuses kasutatakse üha enam heledat puitu, mis muudab ruumid visuaalselt avaramaks ning loob moodsa keskkonna.

3. Pärituul meresõiduks – inimeste huvi meresõidu vastu kasvab iga aastaga. Alates 2000. aastast on Rootsis kasvanud registrisse kantud meresõidukite arv. Läbiviidud küsitlused näitavad, et Rootsi turul on 2,5 miljonit inimest, kes plaanivad lähitulevikus hakata tegelema purjetamisega. Enamuse huvilistest moodustavad naised vanuses 25–45 a.

Stockholmi rahvusvaheline paadimess Boat Show on suurim merenduslik kohtumispaik Rootsis, kus lisaks väljapanekutele toimub hulgaliselt seminare, klubide kohtumisi ja pakutakse treenimisvõimalusi.

Karmen Paju,
turismiinfokeskus

Print Friendly, PDF & Email