Muhu naistel oli oma nädal

Muhu naistel oli oma nädal

 

Märtsisula tulles viidi Muhus edukalt läbi naistenädal, eestvedajateks Piiri rahvamaja juhataja Anneli Tamm ja Tiina Jõgi Hellamaa külakeskusest.

Esimest korda toimus naistenädal Muhus mõne aasta eest ning tollase kultuuritöötaja Anne Auväärti korraldatud üritused võeti positiivselt vastu.

Avaldati arvamust, et neist võiks saada traditsioon. Nüüd, kui algatus on tublide noorikute poolt uuesti elustatud, on hea tunne. Seda enam, et naiseks olemisest ikka enam räägitakse. Eatuse ja sootuse aeg hakkab ehk lõpuks ometi sellesse punkti jõudma, kust tagasi pöördutakse. Tõelise, inimliku ja loomuliku juurde.

Naistenädal algas emade ja beebide kokkusaamisega Liiva lasteaias Muhu perearstikeskuse õe Helmi Valdna juhendamise all. Osavõtt päevast jäi natuke nigelaks, kuna ka meie saarel oli liikumas mitmeid tõbesid.

Kokkutulemise eesmärk oli õpetada emasid oma beebidele tegema lihtsat massaaži, anda nõuandeid tegelemaks oma lapsega. Esimesel taolisel beebipäeval mõne aasta eest rõõmustasid kokkusaanud emad, et üldse tehakse midagi sellisele sihtgrupile. Aeg, mil laps abitu ja väike, on tegelikult väga lühike. Lapsega kodus istuvale emale võib see aga tunduda pikk, iga kokkusaamine „saatusekaaslastega” annab juurde energiat ja elujõudu.

Teisipäeval viis buss Muhu vallavalitsuse poolt kompenseerituna soovijad Kuressaarde Grand Rose’i spaasse. Kohalesõitnud said ekskursiooni kaunis majas ning pärast mõne tunni pakutavaid mugavusi nautida.

Erinevad võimalused, hubane keskkond ja uhked ruumid aitasid maha võtta igapäevase kiiruse, lõõgastuda ning tundus, et kohalolekuaeg jäi napikski.

Kolmapäev tõi Hellamaa külakeskuse liikmetele-prouadele lausa presidendiliku vastuvõtu. Kõik said nimepidi välja kutsutud, pakuti šampust ning tantsiti kuninglikku tantsu – valssi. Õhtupoole ootas ees kohtumine kosmeetik Maie Keinastiga. Kes tahtis, sai kõrva augud. Ja asjatundlikke kosmeetilisi nõuandeid muidugi küllaga. Loomulikult ei puudunud õhtuselt koosviibimiselt kohv ja kook.

Neljapäeval tuli kohale joogaõpetaja Maret Seeman. Kui tavalistel joogaõhtutel saavad kooskäijad hakkama omapäi, siis naistepäeval õpetaja juhendamisel oli treening intensiivsem, raskem, juurde õpiti palju uut.
Reedel korraldas Muhu restoran naistepäeva puhul korraliku peoõhtu.

Anneli Tamme poolt kohale kutsutud Vigala meesansambel, kes on Muhu saare peal enesele juba pooldajaidki kogunud, hiilgas vahva esinemisega. Mihkel Mereäär mängis tantsumuusikat. Kiideti kohaletulnud inimesi, kes käitusid rahumeelselt ja soliidselt.

Jääme juba ootama järgmise aasta naistenädalat. Ilu ja rõõmu ja energiat kõigile korraldajatele ning osavõtjatele!

Print Friendly, PDF & Email