Kuressaare Linnamajandus soetas endale esimese traktori

Kuressaare Linnamajandus soetas endale esimese traktori

 

Linna heakorraettevõte soetas endale esimese traktori, mille kogumaksumuseks kujunes 1 004 884 krooni. Ettevõtte juhataja Urmas Raigi sõnul on lähiajal plaanis välja kuulutada ka hange multifunktsionaalse kommunaalsõiduki ostuks. Vajadusel soetatakse tulevikus juurde ka traktoreid.

Kuressaare Linnamajandus ostis traktori, kuna vajati spetsiaalset hooldustehnikat. Läbiviidud avaliku hanke tulemusena muretseti AS Hansa Liising vahendusel traktor John Deere 4520, müüjaks oli AS Merco.

Väiketraktori hind oli 560 583 krooni, lisaseadmed maksid 444 301 krooni. Urmas Raigi sõnul kuuluvad lisaseadmete hulka lumesahk, soola/sõelmete puistur, muruniiduk koos kogujaga, frontaallaadur ja järelhaagis.

Väiketraktoriga saab ettevõtte juhataja kinnitusel tänavatelt lund koristada, libedustõrjet teostada, muru niita ja ühtlasi ka koguda, võimalik on teha tõste- ja transporditöid. Masin on varustatud nn mururehvidega (tunduvalt laiemad kui tavarehvid), selle manööverdusvõime on väga hea. Tänu neile omadustele saab väiketraktorit edukalt kasutada pargis ja kalmistul, kitsastes tingimustes.

Print Friendly, PDF & Email