Kihelkonna volikogu avaldas vallavanemale umbusaldust (12)

Kihelkonna volikogu avaldas vallavanemale umbusaldust

 

Eilsel Kihelkonna vallavolikogu istungil otsustas vallavolikogu viie poolt ja kolme vastuhäälega avaldada umbusaldust vallavanem Marju Lõbusale, kellele osa vallavolinikke pani süüks 2006. aasta eelarve rikkumist ning vallalehes vallaelanikele valeinfo esitamist volikogu otsustest, mida pole vastu võetud. Nii selgitas äärmuslikku sammu volikogu revisjonikomisjoni esimees Aivar Kallas.

Lõbus ise volikogu istungile ei ilmunud ning nii ei olnud võimalik temalt ka vastulauseid kuulata. Vallajuhi abikaasast vallavolinik Raivo Lõbus andis volikogule suusõnaliselt teada, et vallavanem ei soovi volikogu ees esineda ning tõusis pärast umbusalduse hääletuse väljakuulutamist demonstratiivselt püsti ja lahkus volikogu saalist.

Küll aga nentis Marju Lõbus Kadi raadiole, et ta kohtus volikogu otsust vaidlustama ei hakka. „Vallavanema kohale tööle asudes pead sa arvestama sellega, et iga päev võidakse sind sealt lahti lasta,” nentis ta, tuues umbusalduse põhjuseks selle, et Aivar Kallas on tema peale sellest hetkest vihavaenu kandnud, kui Lõbus talle kunagi umbusaldust avaldas.

„Siin on muidugi huvitav märkida, et temale (Kallasele) avaldas umbusaldust ka Karl Teär, kes täna ka minule umbusaldust avaldas,” rääkis nüüd juba endine vallavanem. Teärile pani Marju Lõbus pahaks seda, et viimane paneb vallajuhte paika ja avaldab umbusaldust, vastavalt oma isiklikele ambitsioonidele.

Eilsest ametist priiks saanud Kihelkonna vallavanem Marju Lõbus peab vallavarad ja dokumentatsiooni üle andma 23. märtsiks. Kuni sinnamaani makstakse talle ka keskmist palka. Mis aga puutub lahkumishüvitisse, siis pani volikogu esimees Rene Reinsoo hääletusele kaks ettepanekut: Mitte maksta hüvitist (Aivar Kallas) ning maksta kahe kuu hüvitis (Karl Teär). Häältega 4:3 leidis toetuse esimene ettepanek.

Uue vallavanema leidmiseks kuulutab Kihelkonna vald välja konkursi. Et keerulist asja veelgi segasemaks ajada, esitas eilsel istungil tagasiastumispalve ka osa ülejäänud vallavalitsusest.

Veidi enne ajalehe trükkiminekut selgus, et 6 poolthäälega valiti uueks Kihelkonna vallavanemaks senine volikogu liige Sirje Salong. Marju Lõbus jätkab aga vallavolikogu liikmena.

Print Friendly, PDF & Email