Kärla valla 15. sünnipäev oli kena omaperepidu

Kärla valla 15. sünnipäev oli kena omaperepidu

 


Reede õhtul tervitasid Sõmera klubi fuajees Kärla valla 15. sünnipäevale saabujaid vallavanem Meelis Sepp ja õhtujuht-konferansjee Ülo Kannisto. Iga külaline sai mälestuseks valla logoga pastapliiatsi ja värske värvivoldiku „Kärla vald 15”.

Kell seitse astus valla allasutuse OÜ Termer juhataja ja selle õhtu juht Ülo Kannisto piduliste ette, et anda ülevaade ajaloost ja rääkida valla taasloomisest 12. märtsil 1992.

217,8 ruutkilomeetrine 22 külaga Kärla vald on Saare maakonnas ainus omavalitsusüksus, millel pole merepiiri. See-eest on vallas looduskaunis 330-hektarilise pindalaga Karujärv.

Elanikke on vallas 1416, lisaks 392 hooldekodu klienti. Meeleolukat sünnipäevakontserti alustas noor sarmikas lauljanna Paevere külast Annika Väälma, kelle hääl on jõudnud ka Tõnu Raadiku plaadile. Annika Väälma on edukalt esinenud ka mitmel lauluvõistlusel.

Seejärel astusid lavale Kärla valla taidluskollektiivid – koorilauljad, rahvatantsijad – ja veel kord Annika Väälma ning külalisesinejad. Lavanumbrite vahepaladena usutles esinejaid õhtujuht Ülo Kannisto. Kõik lavalkäinud ütlesid oma koduvalla kohta häid sõnu ja avaldasid lootust, et vallal läheb edaspidi ikka üha paremini. Ligi paaritunnise kontserdi võttis publik soojalt vastu.

Vallavanem Meelis Sepp tundis heameelt valla stabiilsest arengust. Sündivus on Kärla vallas suhteliselt hea, 10 – 12 last aastas ja seepärast ei pea vallavalitsus muret tundma kooli või lasteaia sulgemise pärast.

Meenete ja lilledega tänati inimesi, kes on valla arengule kaasa aidanud.
Valla sünnipäeval sai arvult kolmas vallavanem Meelis Sepp kätt suruda endistel volikogu esimeestel Tiit Pildrel (1993) ja alles hiljuti keskkonnaministeeriumi asekantsleri ametis olnud Olav Etverkil.

Volikogu on juhtinud veel Hans Uba (1996), Elgi Lepik (1997), Margus Õunpuu (1999) ja praegu on selles ametis Arvi Hallik.
Ligi kümme aastat (1996 – 2005) juhtis valda Toivo Vaik.
Pidulikul sündmusel peeti meeles ka endisi vallaametnikke ja valla allasutuste juhte.

Pärast keha kinnitamist jätkus sünnipäevapidu meeleolukate tantsurütmide saatel. Tantsijaist puudust ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email