Meie, 2007. aasta Saaremaa abituriendid…

Meie, 2007. aasta Saaremaa abituriendid...

 

Ligi kakssada neidu ja noormeest. Kõik varbaotsast pealaeni uhkesti üles löödud. Üks pidulik saal. Laudadel valged linad, puuvilja-juustuvaagnad ja päris pokaalid. Gümnaasiumiaja elegantseim sündmus. Abiturientide ball.
Kell kaheksa tervitavad õhtujuhid Teele Viira ja Hendrik Kuusk vahuveiniklaaside kõlisedes saabuvaid ballikülalisi KG-st, SÜG-st, Leisi keskkoolist ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumist.

Tundub, et nii mõnegi paari jaoks on see esmakordne kohting, millele eelnes ameerika teismeliste filmidest tuttav ootusärevus – Oh, ta võiks mind ju kutsuda…Kas ta mind kutsub? Oojaa, ta kutsuski – me läheme ballile!
On paare, kel koos tulemise põhjuseks sõprus lasteaiapäevadest, mil koos liivakastis sai mängitud ning neidki, kel hoos tuline keskkooliromanss.
Tere tulemast abiturientide ballile!

Peeglike-peeglike, seina peal, kes on ilusaim kogu maal?

Ballil silma hakkavad kostüümid ei jää teps mitte alla alles hiljaaegu toimunud presidendi vastuvõtul kantutele. Õhtutualette on kõikvõimalikes pikkustes minist maksini. Lemmikvärviks vaieldamatult must, sekka mõned kevadisemad toonid.

Noormeeste ja neidude riietuses valitseb harmoonia – kas tuntakse teineteist piisavalt hästi või eelnes ballile põhjalik eeltöö.
Mõned olla ideaalset ballikleiti suisa pealinnas otsimas käinud. Tahtsin laenutada, aga see oli üle tuhande krooni, siis leidsin aga poest just mulle sobiva (ja allahinnatud!) kleidi, räägib ideaalselt istuvas maani ulatuvas lahtise seljaosaga kleidis tütarlaps.

Ilusaid inimesi jagub. Vaadatakse teisi ja lubatakse teistel ennast vaadata.
Kogu seda ilu sai lasta jäädvustada ballipiltnikul. Purskkaevu ees ja purskkaevu taga, sõbraga ja sõbrannaga, kahekesi, kolmekesi … mitmekesi, pruudiga ja peigmehega, õpetajaga ja õpilasega…

Pole midagi kergemat, kui olla mitte keegi…

Sadade silmapaaride ees üles astuda on aga klass omaette.
KG – ja tahadki esineda! Nii juhatatakse sisse Kuressaare gümnaasiumi noormehed, kes moodustavad muusikakooli vaskpuhkpilliansambli. Väikese huumoriga pikitud etteaste on ballile kohaselt soliidne.

Õhtu edenedes ilmuvad publiku meeletute ovatsioonide saatel lavale SÜG-i tantsutüdrukud ja –noormehed, kes toovad õhtusse veelgi kirge, pannes nii mõnedki südamed kiiremini põksuma.

Esinejad on väga head, kiidab ballikülaline.
Keskööl tervitab Saaremaa abituriente näitleja Ülle Lichtfeldt koos Rakvere Teatri kolleegidega – lavale astub Boney M. Seekord küll videopildi vahendusel.

Aeg ilusam ei olla saa, kui tantsides ja kahekesi jäädes
Avavalsiks täitub tantsuplats paaridega veel enne, kui muusika jõudnud alata. Koolipidudel kohatavat arglikku seinaääri mööda liibumist ja tulede kustumise ootamist siin küll ei ole.

Miks teie ei tantsi? Hiljem, vastavad kui ühest suust noormees ja neiu, kes tantsusamme viimati algklassides õppisid. Muusikavalik? Ballile sobilik. Kama Kaks.

Tänan kõiki konkurente

Kuus kandidaati – kolm neiut ja kolm noormeest. Liina ja Juhan, Mari ja Peeter KG-st, Martti ja Krista, Kaija ja Martin SÜG-st. Kaks tiitlit.
Slaidiprogramm annab ülevaate missi- ja misterikandidaatide hobidest, ühistest lemmiktegevustest (leotada jalgu basseinivees, ronida üheskoos koolikappi, sorteerida prügi…) ja ballieelsetest ettevalmistustest (kui uskuda nähtut, pidi mõni rüütel oma daami heameeleks suisa uue limusiini hankima!).

Teises voorus antakse paaridele erinevad luuletused (kilpkonnast näiteks), mida noormees peab lugema kui armastusavaldust, neiu aga ülimas vihas.
Lihtne on armutunnetest nõretades lugeda kirjaridu kaunile tütarlapsele, aga kuidas suudab tüdruk pärast nii malbet armastusavaldust noormehe peale vihane olla? Ei ole probleem. Naised, va ussisugu, neid on raske meelitada.

Otsustavas tantsuvoorus peavad tiitlipretendendid kolme erineva loo saatel tantsu vihtuma. Saksakeelne õllelaul, prantsuskeelne romanss, ingliskeelne rokilugu, lastepärane tibutants… On näha mõnda ametlikult tunnustatud tantsusammu, kuid üldiselt on tegemist kohapeal improviseeritud omaloominguga, mis publiku hoogsalt kaasa elama paneb.
Ning miss ja mister abituurium 2007 on … Krista ja Juhan! Nende eestlugemisel annab kogu saalitäis abituriente vande, milles tänatakse vanemaid, õpetajaid ja sõpru – tänu teile oleme nüüd need, kes me oleme.

Tiitlivõitjale kohaselt tunnistab mister abituurium, et teadmine võidust ei ole talle veel kohale jõudnud. Koos miss abituuriumiga soovivad nad, et järgmised sada päeva, mis kooli lõpust lahutab, oleksid ilusad. Et jõuaks kõik tarkused välja otsida, pähe panna ja siis õigel hetkel pastaka kaudu paberile lasta voolata, ütleb Juhan.

Tea, kas all fuajees aega parajaks tegevad soome härrased on juba aru saanud, mis põhjusel spaahotell sel õhtul kaunitest abiturientidest särama on löönud?

Liise Kallas
Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email