Külaseltsi eestvedaja Kaja Juulik sai Saaremaa aasta naise 2006 tiitli

Külaseltsi eestvedaja Kaja Juulik sai Saaremaa aasta naise 2006 tiitli

 

Eile pärastlõunal pärjati Kuressaare raekojas Saaremaa aasta naiseks 2006 taluperenaine, viielapselise pere ema, Karala külaelu arendamise seltsi eestvedaja, Saaremaa Kodukandi juhatuse liige, Saarte koostöökogus ja suurperede ühenduses tegev Kaja Juulik.

14 aastat on saarlannad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioonist rahvusvahelisel naistepäeval kuulutanud välja Saaremaa aasta naise. Eile andis Kaja Juuliku tegemistest teada EENA Saaremaa klubi juhatuse liige Kaie Rõõm-Laanet.

Kolme poja ja kahe tütre ema Kaja Juulik on kodu ja talupidamise kõrvalt suutnud luua ja energiliselt juhtida Karala külaseltsi. MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse liikmena on vastne aasta naiseks nimetatu kaasa aidanud maanaiste tarmukale tegevusele ja maaelu arengule tervikuna. Märkimisväärsed on Kaja Juuliku ettevõtmised ka teistes organisatsioonides ja ühendustes.

Saaremaa aasta naine 2006 peab enda jaoks tähtsaks pere ühtekuuluvustunnet, külaelanike koostööd oma kodupaiga, kogu küla eest hoolitsemisel, õpihimu ja tegutsemist ühiste eesmärkide nimel.
Saaremaa aasta naine 2005 Ellen Kask kinnitas Kaja Juulikule rinda Saksamaal tehtud ehte.

Õnnitlejate hulgas olid Saare maavalitsuse sekretär Andrus Lulla, Saaremaa omavalitsuste liidu juht Raimu Aardam, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Kuressaare Lions klubi juhatuse liige Jaan Lember, MTÜ Saaremaa Kodukant eestvedaja Elvi Viira, Vilma Rauniste Tõllu Tütardest, Reet Truuväärt ja Ly Kallas NAIRE klubist ja paljud teised.

Humoorika sõnavõtuga esines aasta naise abikaasa Aarne Juulik: „Karala külas on vähemalt 10 naist, kes oleksid selle tiitli väärilised, aga kena, et seekord sai selle minu naine.”

Kõikide õnnitlejate öeldust jäi kõlama, et Kaja Juulik kehastab ehtsat saare naist, kes ei karda maatööd, on üles kasvatanud palju lapsi ja edendab külaelu mitmel viisil.

Kaja Juulik tänas kõrge tunnustuse eest kõiki saalisolijaid, võimuesindajaid, külaseltsi, teiste seltside ja ühenduste inimesi ja oma peret.

Saaremaa aasta naise tiitli on pälvinud 14 silmapaistvat saarlannat: poliitik Laine Tarvis, hambaarst Noimi Paiste, küüditatute saatuse uurija Juta Vessik, võimlemisõpetaja Tiiu Haavik, õppejõud Maret Pank, ettevõtja Juta Pae, koorijuht ja ooperipäevade korraldaja Ludmilla Toon, ettevõtja Ülle Puppart, pedagoog Evi Männik, talunike koolitaja Mai Vaher, arst Virge Nemvalts, õpetaja Sirje Ellermaa ning õpetaja ja naiskodukaitse juht Ellen Kask ja tänavu siis külaelu edendaja Kaja Juulik.

EENA klubi liikmeid seob arusaam, et positiivne mõtlemine ja hea tahe aitavad lahendada ka kõige keerulisemad probleemid.

Print Friendly, PDF & Email