Avaldati maailma kõige kallimate linnade nimekiri

Konsultatsiooniagentuur Economist Intelligence Unit (kuulub mõjuka Briti ajakirja The Economist gruppi) avaldas iga-aastase reitingu maailma kõige kallimatest linnadest. Nagu aasta tagasi nii on ka tänavu selle pingerea eesotsas Norra pealinn Oslo. Teisele kohale tuli Pariis ja kolmandale Kopenhaagen.

Suurbritannia pealinn London tõusis eelmise aastaga võrreldes kolm kohta ja liikus seitsmendalt positsioonilt neljandale. Venemaa pealinn Moskva asub elukalliduse poolest 26. kohal, olles Hollandi pealinna Amsterdamiga umbes samal positsioonil.

Samas on aga Moskvas elukallidus suurem kui New Yorgis. Traditsiooniliselt võtavad elukalliduse uurijad baaslinnaks just New Yorgi – selle USA suurlinna elukallidus hinnatakse 100 punktile ja teisi linnu hakatakse siis selle näitajaga võrdlema. Venemaa pealinn Moskva edestas New Yorki ühe punkti võrra.

Lisaks juba mainitud linnadele kuuluvad maailma kallimate linnade hulka veel ka Jaapani linnad Tokio ja Osaka, Islandi pealinn Reykjavik, Šveitsi Zürich, Saksa Frankfurt ja Soome pealinn Helsinki. Siinjuures tuleks kohe märkida, et 30-st maailma kõige kallimast linnast asuvad 20 Euroopas. Analüütikud peavad selle põhjuseks asjaolu, et viimase aasta jooksul on dollar rahaturgudel jätkuvalt odavnenud.

Maailma kõige odavam elu on aga Iraani pealinnas Teheranis. See linn oli samal positsioonil ka möödunud aastal.

Ühtekokku uuriti elukallidust 132 suurlinnas.

Print Friendly, PDF & Email